Margarita (ne)tobulų piešinių šalyje

Tikriausiai kiekvienas vaikas siekia viską daryti tobulai. Ar jam visada tai pavyksta? Ar pavyko literatūros kūrinio personažui Margaritai?

Lapkričio 8 d. rytą Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje apsilankę Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės moksleiviai skaitydami rašytojos Šarūnės Baltrušatienės literatūros kūrinį sužinojo kaip Margarita piešdama siekė tobulybės. Kaip norėjo, kad jai pasisektų ir jos nupiešti gyvūnai būtų kaip patys tikriausi. Kaip ilgai ji piešė ir nusiminusi sakė, kad visiškai nemoka piešti. Tačiau apsidžiaugė sužinojusi, kad tobuli dalykai yra vienodi, o kiekvienas netobulas – išskirtinis. Kaip ir kiekvienas vaikas ar suaugęs žmogus yra skirtingas ir todėl ypatingas. Kūrybos džiaugsmas yra svarbesnis už baimę suklysti.

Po kūrinio aptarimo ir pasidalijimo asmeninėmis patirtimis dalyvių laukė kūrybinė užduotis – laiškų rašymas ir portretų piešimas. Laiškuose parašė apie tai kur gyvena, kokius draugus turi, nupiešė pasirinktą portretą. Vieni piešė literatūros kūrinio personažą, kiti – savo draugą, treti – augintinio portretą. Visus portretus išradingai „įrėmino“.

Laiškais su nupieštais portretais ir linkėjimais džiaugsis Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos mažieji lankytojai. Ketvirtokai lauks laiškų iš Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos. Svarbiausia – skaityti, bičiuliautis ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Vitos Juškėnienės ir autorės

Parašykite komentarą