„Medinėje knygoje baltų ženklai“ Antalieptės bibliotekoje

Prasidėjus vasarai ir sušvelnėjus karantinui Antalieptės bibliotekoje vyko Zarasų viešosios bibliotekos įdomaus projekto ,,Knyga kitaip arba kitokių knygų formatuose baltų etninės kultūros ženklai“ kūrybinės dirbtuvės „Medinėje knygoje baltų ženklai“.

Visą savaitę vaikai rinkosi į bibliotekoje vykstančius užsiėmimus su tautodailininku, medžio drožėju Zenonu Striška. Pavargę nuo nuotolinių mokslų ir kompiuterių ekranų, pasiilgę tikro bendravimo, vaikai labai noriai dalyvavo užsiėmimuose. Veikla buvo nekasdieniška ir įdomi, įtraukianti ir reikalaujanti susikaupimo bei kruopštumo. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su baltų simboliais ir ženklais, sužinoti jų reikšmes, žymėjimą, išsiaiškinti kur jie buvo naudojami seniau ir dabar.

Tuo metu, kai reikėjo išsirinkti ženklus ir prasidėjo svarbiausia veikla, nors vaikai nemažai žinojo apie baltų simboliką, teko paplušėti prieš juos gaminant: susipažinti su medžio savybėmis, jo parinkimu, pritaikyti norimam simboliui, susipažinti su darbo įrankiais ir staklėmis.

Užsiėmimų metu dalyviai turėjo unikalią galimybę su užsiėmimų vadovu, tautodailininku Z. Striška kurti medinę knygą ir prisidėti prie jos dekoravimo. Labiausiai patikusius senuosius baltų simbolius pagaminti pirmiausia išpjaunant juos iš medžio plokštės, po to nušlifuoti, nulakuoti ir įklijuoti į kuriamą knygą.

Buvo labai prasmingai ir kūrybingai užimta savaitė. Apsišarvavę kruopštumu ir kantrybe vaikai kartu su tautodailininku Zenonu Striška sukūrė nuostabią, didelę medinę knygą, papuoštą baltų simboliais.

Projektą ,,Knyga kitaip arba kitokių knygų formatuose baltų etninės kultūros ženklai“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Eglė Steponavičienė, Zarasų viešosios bibliotekos Antalieptės padalinio bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą