Meniniai rankų darbo knygų skirtukai papuošė viešosios bibliotekos galeriją

Gruodžio 3-ią dieną Zarasų viešosios bibliotekos galerijoje buvo atidaryta Agnės Vidrickaitės iš Avilių (Zarasų r.) meninių rankų darbo skirtukų paroda „Draugystė su knyga“.  Darbšti ir kūrybinga mergina per mėnesį sukūrė 30 meniškų rankdarbių – knygų skirtukų, kuriuos išsiuvinėjo mažyčiais dailiais dygsneliais. Skirtukai iškart patraukia akį – juose ir tautinės Lietuvos spalvos, ir gamtos peizažai, ir abstraktūs vaizdai.

Kartu su Agne į parodos atidarymą atvyko mama ir mažoji sesė. Paklausta, kada pradėjo kurti knygų skirtukus, Agnė pasakojo trumpai – anksčiau siuvinėjusi paveikslus ir darydavusi atvirukus įvairioms progoms ir kurdavusi kitus rankdarbius, o knygų skirtukus pradėjusi kurti neseniai. Kalbėdama apie kitus pomėgius, ji sakė, kad mėgsta skaityti knygas, patinka gėlės.

Parodos atidarymo metu  skambėjo daug šiltų žodžių ir sveikinimų. Agnę pasveikino Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas, linkėdamas, kad Agnės svajonės pildytųsi. Mero rūpesčiu Agnę buvo ne tik atvežta į parodos atidarymą, bet ir sudalyvavo eglutės įžiebimo šventėje. LR Seimo nario Algimanto Dumbravos padėjėja Regina Račkauskienė perdavė šiltus Seimo nario linkėjimus. Dusetų K. Būgos gimnazijos direktorė Dalia Deinienė pasakojo, kad Agnė baigė Dusetų gimnaziją, ir linkėjo jai kūrybinės ugnelės. Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Olga Ludziš, sveikindama Agnę, sakė, kad yra suskaičiavusi Agnės sukurtus 104 knygų skirtukus, kurie įkelti į Facebook paskyrą. Ji šiltai papasakojo apie Agnę – jos  darbštumą, įsijungimą ir dalyvavimą tarptautiniame projekte Mode H, vykusiame 2009 metais Prancūzijoje, kurio tema buvo „Romeo ir Džuljeta“. Šiame  projekte, skirtame  neįgaliųjų madai – adaptuotų drabužių demonstravimui ir teatralizuoto šou pasirodymui –  Agnė atliko pagrindinį Džuljetos vaidmenį. Viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė pasidžiaugė, kad Agnė parodą organizuoja viešojoje bibliotekoje, o ryšys su skaitytoju yra svarbiausias.

Paklausta apie savo stipriąsias savybes, Agnė įvardijo nuoširdumą, užsispyrimą, kruopštumą, mokėjimą išlaikyti paslaptis ir rūpestingumą. Ir tesipildo Agnės palinkėjimas: „Sau ir kitiems norėčiau palinkėti nuoširdumo, draugystės ne tik su knyga, bet ir vieniems su kitais, jaustis laimingiems ir, žinoma, sveikatos.“

Parengė Jolanta Lementauskienė, Zarasų viešoji biblioteka

Nuotraukos Darios Kravtsovos