Mėnulio žemėlapio tyrinėtojai

Vaikus visada traukia tai kas nauja, dar neišbandyta, nepajausta. Tad rugsėjo 8 ir 12 dienomis Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II b ir I a klasių moksleiviai apsilankė sensoriniame „Penkių pojūčių kambaryje“. Antrokai su mokytoja Galina Razmanavičiene žiūrėdami filmuką apie draugus Peliuką ir Meškiuką sužinojo, kodėl draugai nuolat kartojo frazę „Bet aš turiu tave, o tu – mane, nepražūsim.“ Kas vyksta gamtoje keičiant metų laikams sužinojo žiūrėdami filmukus. Mėgstamiausius laikus pavaizdavo ant stiklo molberto, smėlyje.

Mokytojos Dalios Kukonenko ugdytiniai žiūrėdami susikaupimo filmus apie dangų spėliojo kiek jame yra žvaigždžių, kodėl vienos yra mažytės, kitos – didesnės, šiltos jos ar šaltos. Klausydamiesi pasakos „Mėnulio blynai“ (aut. Aiva Radvilavičienė) sužinojo apie Mėnulio fazes. Žvaigždes piešė ant stiklo molberto, smėlyje, o popieriuje nupieštos žvaigždutės buvo nuostabiausios – jos šypsojosi, mojavo rankomis ir kai kurios buvo su kojomis.

Visus puikiai nuteikė Mėnulio būgno garsai, tad kai kurie būgną mušė ne vieną kartą. Reflektuodami pasakojo, kad piešimas smėliu ir kiti užsiėmimai juos nuramino, gerai nuteikė.

Zina Černovienė,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą