Mes skrisime į Lietuvą

Prieš 90 metų, 1933 m. liepos 15 d., Lietuvos lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas, garsieji „Lituanica” pilotai, be nusileidimo skridę 37 val. 11 minučių, įveikė 6 411 kilometrų. Tai buvo antras tuo metu skrydžio be nusileidimo pasiekimas aviacijos pasaulyje, įėjęs į transatlantinių skrydžių istoriją.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Mediatekoje buvo organizuota edukacinė programa, skirta 90-osioms Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metinėms paminėti. Renginio metu lankytojai buvo supažindinti su Atlanto nugalėtojų žygdarbiu, žiūrėjo lakūnų nuotraukas, nagrinėjo kaip atrodė lėktuvas, skrydžio žemėlapis. S. Darius ir S. Girėnas yra įamžinti ant Puntuko akmens Anykščiuose, išleisti pašto ženkluose, lakūnų veidai buvo įamžinti ir 10 litų banknotuose. Vaikai apžiūrėjo 10 litų banknotą, jau tapusį istoriniu. Paminėta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno legendą atgaivinusio Aurimo Valujavičiaus kelionė laivu per Atlantą. Pabaigoje dalyviams parodyta ištrauka apie legendinius lakūnus iš režisieriaus Raimondo Vabalo filmo „Skrydis per Atlantą“.

Parengė Vita Juškėnienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotrauka autorės

Parašykite komentarą