Mes už saugesnį internetą

Vasario 6-ąją, minint jau 21-ąją Saugesnio interneto dieną, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka moksleiviams organizavo renginį apie saugumą internete ir skaitmeninius iššūkius. Norėdami pasitikrinti savo žinias ir išgirsti naujos jiems aktualios informacijos renginyje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės mokiniai.

Renginyje „Saugesnio interneto savaitė. 2024“ dalyvavusios Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato vyresnioji tyrėja Justina Ivanovskienė ir pareigūnė Karolina Juozapavičiūtė pademonstravo filmuką apie grėsmes internete, pakomentuodamos kaip reikia elgtis norint jų išvengti. Pirmiesiems, teisingai išsprendusiems testus, įteikė prizus, visiems dalyviams knygeles ,,Susipažinkime – Lietuvos policija“.

Galiausiai moksleiviai, įtvirtindami savo žinias, susiskirstę į komandas sudalyvavo protmūšyje „Mes už saugesnį internetą“. Reikėjo atsakyti net į devyniolika klausimų, išsirenkant iš trijų pateiktų atsakymų vieną. O klausimų buvo įvairiausių – apie Saugesnio interneto dieną, virusus, patyčias, asmens duomenis, sukčius ir klastą, apie viešai internete paskleistas melagingas žinias, dar vadinamas melagienomis.

Komisijai patikrinus komandų pateiktus atsakymus ir suskaičiavus taškus buvo paskelbta  rezultatai. Komanda „Originalas“ surinko 13 taškų, vienu tašku daugiau – „Liūtai“, o „Bebrai“ pelnė 15 taškų.  Pasidžiaugę ir pasveikinę vieni kitus su puikiais rezultatais, atsisveikino tikėdamiesi būti saugesniais.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą