Meškiuko Pedingtono nuotykių kaleidoskopas

Maiklas Bondas (1926–2017) – anglų vaikų rašytojas, sukūręs žymųjį meškiuko Pedingtono personažą, šiemet būtų šventęs 95 metų jubiliejų. Būsimasis rašytojas Maiklas Bondas (Michael Bond) gimė 1926 m. Niuberyje, Berkšyro grafystėje (Anglija). Vaikystėje mokėsi dramos ir vaidybos. Vėliau įstojo į Karališkąsias oro pajėgas, tarnavo Egipte. 1945 m. pardavė pirmosios novelės autorines teises vienam anglų žurnalui ir panoro tapti rašytoju.

1947 m. Bondas pradėjo dirbti BBC: kūrė radijo vaidinimus, dirbo operatoriumi. 1957 m. viename prekybos centre Bondas pamatė pliušinį meškiuką – jis lentynoje sėdėjo vienas ir atrodė labai liūdnai. Rašytojas nupirko meškiuką savo žmonai, ir jiedu pavadino žaisliuką Pedingotonu – pagal netoli namų esančios traukinių stoties pavadinimą. Meškiukas M. Bondui taip patiko, jog jis ėmė kurti apie jį istorijas, net negalvodamas jų publikuoti. Visgi 1958 m. išėjo pirmoji knyga „Meškiukas, vardu Pedingtonas“ (angl. A Bear Called Paddington).
1967 m. Bondas paliko darbą BBC ir atsidėjo vien tik rašymui. Rašytojas sukūrė kelias dešimtis knygų vaikams, beveik pusė iš jų – apie meškiuką Pedingtoną .Knygelė išversta į daugelio pasaulio kalbų. 1997 m. Maiklas Bondas apdovanotas Britanijos imperijos ordinu.

Linksma šiuolaikinio anglų rašytojo Michaelio Bondo knyga apie meškiuką, iš tolimojo Peru atvykusį į Londoną ir apsigyvenusį ponų Braunų šeimoje. Tai nebuvo paprastas meškiukas. Jam nuolat kas nors atsitikdavo, kur tik jis pasisukdavo, prasidėdavo neįtikėtini ir juokingi nuotykiai. Sukurtos paveikslėlių knygos, televizijos serialai, komiksai.
Knygą rasite Vaikų literatūros skyriuje. Maloniai laukiame.

Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Olga Černova

Parašykite komentarą