MIRKT savaitės atgarsiai: bibliotekos turi būti šalia pažeidžiamiausiųjų ir tobulėti

Spalio pabaigoje Lietuvos bibliotekose antrąsyk praūžė Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė. Zarasiečiai taip pat dalyvavo šios savaitės renginiuose. Iš visų bibliotekų surinkus informaciją, apibendrinti projekto rezultatai. Apie juos –  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė, tarpbibliotekinės darbo grupės koordinatorė GRETA KĖVELAITIENĖ.

MIRKT savaitę bibliotekos organizuoja antrus metus. Į ką orientuotasi šiemet?

Šiais metais daugiausia dėmesio skyrėme gyviems susitikimams bibliotekose, tačiau nepamiršdami suteikti galimybę juos stebėti virtualiai. Kad ir kur būtum, biblioteka gali būti tavo ekrane.

Kuo galima būtų pasidžiaugti?

Galime pasidžiaugti suradę identitetą, lengvą bei šmaikštų šūkį „MIRKT ir aišku“. Tikimės, kad tai taps visiems pažįstama ir artima tema. Taip pat šiemet tikrai labai džiugino bibliotekų įsitraukimas. Šimtai renginių, iniciatyvų ir puikaus turinio – bibliotekininkų kūrybiškumas tiesiog stebina!

Kas buvo sudėtingiausia kuriant ir įgyvendinant renginių programą?

Iššūkių tikrai netrūko, bet kadangi bibliotekos juos mėgsta, džiaugiamės ir jų turėdami. Kiekviename projekte galėtų būti skirta daugiau dėmesio sklaidai, reklamai, viešinimui. Tad ir šįkart žiniasklaidos dėmesio norėjosi daugiau.

Ar teko išgirsti, kaip renginius įvertino visuomenė?

Atsiliepimų, kaip ir visada, sulaukėme labai įvairių. Bet smagu – daugiausia teigiamų. Labai tikimės, kad išsakytus lūkesčius galėsime ir kitąmet bandyti atliepti, kviesti susitikti ir didinti savo kompetencijas.

Kaip manote, ar MIRKT žmonėms vis dar burtažodis?

Manau, kad jis visada bus burtažodis, nes pasaulis sukasi per greitai, būdų apgauti vis daugėja, jie vis sudėtingėja. Turime būti šalia tų, kas labiausiai pažeidžiami, bet tobulėti su tais, kurie yra sričių profesionalai. Įtraukiančios formos, šmaikštumas ir abipusis pasitikėjimas gali mus burti draugėn. O kiti metai tikrai bus dar įdomesni!

*******

MIRKT savaitė‘2023 skaičiais

Organizatoriai suplanavo 74 kontaktinius renginius. Aktyvios bibliotekos juos keturgubino. Skaičiuojama, kad iš viso vyko apie 300 renginių. Daugiausia – mokymų (87) ir edukacijų (36).

Kontaktiniuose renginiuose dalyvavo apie 4200 žmonių.

Net 43 bibliotekose vyko orientacinis žygis – skirtingais maršrutais žingsniavo apie 1000 žmonių.  

7 virtualių renginių transliacijas stebėjo apie 7500 gyventojų.

Virtualų pabėgimo kambarį išbandė 1963 dalyviai (138 įveikė).

Skaitymo iššūkį įveikė 47 skaitytojai.

Patys bibliotekininkai savaitę įvertino 8,92 balo iš 10.

******

Visa informacija apie bibliotekų vykdomas medijų ir informacinio raštingumo iniciatyvas, programas –   „Biblioteka visiems“ ir bibliotekų interneto svetainėse, specialioje „Facebook“ paskyroje (Medijų ir informacinis raštingumas bibliotekose). 

Parašykite komentarą