Moksleiviai kūrė tradiciškai ir inovatyviai

Paskutinįjį kovo penktadienį Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III c klasės moksleiviai su mokytoja Regina Gecevičiene atvykę į biblioteką tapo kūrėjais. Ruošdamiesi didžiausiai pavasario ir gamtos atbudimo, Kristaus prisikėlimo šventei kūrė dekoracijas naudodami įvairias medžiagas ir technologijas.

Iš popieriais jie kūrė kiaušinio formos dėkliukus margučiams, papuošdami išsirinktais senaisiais protėvių etniniais simboliais pavaizduotais Jūratės Leikaitės knygose „Lietuvių šventės ir raštai“, „Atrask lietuviškų raštų grožį“. LQ konstruktoriais konstravo didelius ir mažus, apvalius ir ovalius margučius, pintinėles. Gėlėmis, ornamentais, juostomis išmargintus margučius sukūrė piešdami su 3D pieštukais.

Dalyviai šioje edukacinėje veikloje turėjo galimybę išbandyti savo kūrybinius gebėjimus, jungdami tradiciją su inovacija.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji  bibliotekininkė

Nuotraukos aut. ir N. Pilac