Moksleiviai sukūrė šventinę nuotaiką

Vaikai ir suaugusieji papuoštą eglutę sieja su Šv. Kalėdų įvaizdžiu. Vaikai belaukdami šių linksmų žiemos švenčių piešia eglutes, gamina įvairiausius papuošimus joms, daugelis pasigamina ir eglutes. Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje šventinę nuotaiką kuria vaikų kūrybinių darbų ekspozicijos – Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos ugdytinių piešinių parodos ir Zarasų P. Širvio progimnazijos moksleivių eglučių parodos.

Tekstilės kūrinių „Vaikai kūrė šventę“ parodėlėje puikuojasi nertos, siūtos, suvyniotos iš įvairių spalvų siūlų, papuoštos kutais, nėriniais ir karoliukais eglutės. Šalia jų – pasiūti ir išsiuvinėti linksmučiai katinėliai. Pagal vietnamiečių horoskopą jie 2023-iųjų metų simbolis. Kūrinėlių autorių vadovė ir įkvėpėja technologijų mokytoja Stanislava Daunaravičienė.

Ekspozicijoje „Sužibo Kalėdom“ puikuojasi net 40 eglučių. Ir kokių tik čia nėra! Žalios ir mėlynos, baltos ir rožinės, milžinės ir nykštukės… Pagamintos pasitelkus vaizduotę ir kūrybiškumą iš popieriaus, kartono, gamtinių medžiagų ir antrinių žaliavų. Moksleiviai eglutes kūrė po vieną ir su draugais. Apie kūrinio projekto pasirinkimą ir kūrimo procesą prisiminimais pasidalijęs Aidas papasakojo kaip kūrė dviese su draugu Dariumi. Apžiūrėję jau sukurtas eglutes jie pagalvojo, kad nori kitokios, išskirtinės ir nusprendė gaminti iš folijos. Jis darė kamuoliukus, Darius klijavo ir po pusvalandžio jau spindėjo sidabro eglutė. Eglučių ekspozicijos idėjos sumanytoja dailės mokytoja Evelina Kisieliėnė.

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti kalėdiniais darbeliais.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą