Motinos gyvena mumyse

Motinos diena – viena gražiausių pavasario švenčių, turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – mamytei.

Lietuvoje Motinos diena švenčiama nuo 1928 m. pirmąjį gegužės sekmadienį. Tai simbolizuoja žmonių pagarbą kilniai moters – motinos prigimčiai. Taip atsidėkojama už jos rūpestį, auginant vaikus. Mama niekada neišeina užmarštin, žvelgia ne tik iš pageltusių nuotraukų. Ji išeina tyliai, nieko nesmerkdama, palikdama šviesiausius prisiminimus. Ji mintyse laimina vaikus didelėje kelionėje, pakelia sunkiausią naštą.

Mūsų senoliai Motiną, gyvybės nešėją, tapatindavo su Žeme, mat motina išaugina vaikus, o žemė duoda derlių. Pavasarį buvo garbinama Žemė ir namų  židinio saugotoja Motina.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje šiai gražiai šventei parengta paroda „Motinos gyvena mumyse.“

Nesibaigianti ir nepamatuojama meilė, neblėstanti širdies šiluma, atleidimas, supratimas, rūpestis – tik maža dalelė to, ką mums suteikiate Jūs.Stebuklus tveriančios laimingos Tavo rankos lai pailsi nuvargintos darbų. Tegul sustoja šventė ties Tavim, nes jos labiausiai nusipelnei. Tebūna palaiminti namai, kur mūsų laukia Mamos.      

 Aldona Kazlauskienė,

 Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą