Neblėstanti literatūrinio kūrinio vertė

Erichas Marija Remarkas XX amžiaus vokiečių rašytojas. Jis gimė Vokietijos mieste Osnabriuke. Augo paprastoje darbininkų, katalikų šeimoje. Iš pradžių antras vardas buvo Paul (Erich Paul Remark), bet vėliau, motinos garbei, pasikeitė į Maria.

Žymiausias E. M. Remarko kūrinys yra „Vakarų fronte nieko naujo“, kuriame aprašė patirtus karo siaubus. Vėliau panašia tema išleido „Kelias atgal“ (1931 m.) ir „Trys draugai“ (1938 m.)

1938 m. jam atimta Vokietijos pilietybė ir jis apšauktas žydu. Po šių įvykių E. M. Remarkas  emigravo į JAV ir apsigyveno Niujorke. 1947 m. gavo JAV pilietybę. Protestuodamas prieš Hitlerio diktatūrą ir antrąjį pasaulinį karą parašė romanus „Mylėk savo artimą (1940 m.), Triumfo arka (1946 m.) ir Gyvenimo kibirkštis (1952 m.).

Remarkas savo kūriniuose rėmėsi tik esminiais faktais ir idėjomis. Kūriniuose atsiskleidžia ir daug tragizmo. Gyvenimo sąvoka Remarko kūryboje iškyla kaip neapibrėžtas, mistinis arba visiškai subjektyvus išgyvenimas.

Rašytojo Eriko Marija Remarko paroda skirta jo 125-osioms gimimo metinėms parengta skaitytojų aptarnavimo skyriuje. Laukiame apsilankant.

Vita Juškėnienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą