Neformaliojo vaikų švietimo programos „Skaityk ir sportuok bibliotekoje“ baigiamasis renginys

Rugpjūčio 27 dieną, kaip ir kiekvieną vasaros savaitgalį, prie Šniukštų bibliotekos vėl šurmuliavo vaikų būrys, tik šį kartą gausesnis ir triukšmingesnis. Saulėtą ir itin karštą šeštadienio popietę vyko paskutinysis neformaliojo vaikų švietimo programos „Skaityk ir sportuok bibliotekoje“ baigiamasis renginys.

Labai džiugu, kad du metus vykdyto projekto renginius noriai ir gausiai lankė Šniukštų bibliotekos jaunieji skaitytojai. Veiklos užteko visiems: mėgstantys judėti žaidė sportinius ir stalo žaidimus, skaitymo mėgėjai domėjosi bibliotekos fonde esančia sportine literatūra, dalyvavo viktorinose, sprendė kryžiažodžius.

Baigiamajame renginyje visi varžėsi smiginio ( taikliausias buvo Tadas), kliūtinio bėgimo, ( nugalėjo Andrėja ir Mantas), kamuoliuko ridenimo (toliausiai kamuoliuką nurideno Mantvydas ir Elvina ), šuolio į tolį rungtyse (dėl prizinių vietų azartiškai varžėsi Mantvydas, Žilvinas, Matas ir Aivydas). Turintys stiprias rankas ar kojas darė atsispaudimus (daugiausia per vieną minutę net 49 atsispaudimus padarė ir absoliučiu nugalėtoju tapo Mantas) ir pritūpimus (nugalėtojomis savo amžiaus grupėse tapo Elidija ir Elvina). Tą dieną ne tik sportavome, bet ir minėme mįsles, dalyvavome viktorinoje, o mažesnieji bėgiojo tarp knygų lentynų ir azartiškai ieškojo knygų sporto tema. Projekto vadovė pasiūlė rasti dvi knygas: Šarūno Jasikevičiaus autobiografinę knygą „Laimėti neužtenka“ ir knygą apie krepšinį „Su Lietuvos vardu per Europą ir pasaulį“. Po daugybės palaikymo, komandų patarimų, abi knygos sėkmingai buvo surastos, o mažieji skaitytojai Darius, Eitvilė, Armandas ir Andrėja apdovanoti saldainiais.

Šokių pedagogas Andrius Meškauskas visus pakvietė dalyvauti geriausio šokėjo konkurse. Daugiausia ir gražiausių judesių padariusiems dalyviams buvo įteikta paties pedagogo įsteigtos sportinės statulėlės. Jomis apdovanotas Mantas, Elvinas ir Elidija. Daugiau kaip dvi valandas vykusiame renginyje išsiaiškinome stipriausius, vikriausius, azartiškiausius dalyvius, jiems buvo įteikti medaliai, nieko nelaimėję irgi liko patenkinti, nes saldainių, gaiviųjų gėrimų, geros nuotaikos ir linksmos muzikos pakako visiems. Renginio užduotis kūrė ir vedė programos „Skaityk ir sportuok bibliotekoje“ vadovė, Šniukštų bibliotekos bibliotekininkė Virginija Petraitienė.

Neformaliojo vaikų švietimo programa „Skaityk ir sportuok bibliotekoje“ finansuojama iš Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

Virginija Petraitienė,

Šniukštų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė