Nešti džiaugsmą žmonėms

Gegužės mėnesį yra gimę du garsūs vokiečių kompozitoriai: Johanesas Bramsas –  kompozitorius romantikas, pianistas, dirigentas ir Richardas Vagneris – muzikos teoretikas ir eseistas. Vienas žinomiausių vokiečių romantinės operos kūrėjų. Šiemet J.Bramsui sukanka 180 metų, o R. Vagneriui –110.

Johanesas Bramsas yra vienas iškiliausių XIX a simfonijų kompozitorių. Pirmąją simfoniją c-moll jis sukūrė būdamas 45 metų. Kompozitoriaus kūrinių sąraše iš stambių kūrinių chorui ir orkestrui ryškiausias yra „Vokiškasis Rekviem“. Bramso „Rekviem“ tapo viena gražiausių vokiečių oratorijų.

XIX a. tarsi kolosas iškilo Richardo Vagnerio asmenybė. Jo vokiečių romantine tradicija grįstos operos ir šiandien sudaro šiuolaikinių operos teatrų repertuarų pagrindą, nors jas atlikti reikia išskirtinės energijos ir ištvermės. Žymiausi kūriniai: „Skrajojantis olandas“(1841), „Tristanas ir Izolda“(1859), „Nibelungo žiedas“(1953-1974).

Norintys susipažinti su šių kompozitorių gyvenimu ir kūryba apsilankykite fonotekoje, kur yra parengta paroda „Nešti džiaugsmą žmonėms“. Paroda veiks iki rugpjūčio mėnesio.

Vita Juškėnienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą