Nijolės Trinkūnienės paveiksluose – mylimas Rytų Aukštaitijos kampelis

Nors už lango siautėjo pūga, tačiau į dailininkės Nijolės Trinkūnienės tapybos parodos „Aukštaitijos spalvos“ atidarymą susirinko pilna salė gerbėjų. Trykštančia energija, gera nuotaika ir nuoširdumu parodos autorė sušildė kiekvieno širdį, o Zarasų viešosios bibliotekos galeriją savo paveikslais nuspalvino ryškiausiomis ir gražiausiomis spalvomis.

Mokytoja ekspertė Nijolė Trinkūnienė gerai žinoma ir mylima savo gimtajame Ignalinos krašte, gerbiama Lietuvos meno pasaulyje. Ji kasmet dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose pleneruose, garsina Ignaliną ne tik tapyba, bet ir tautodaile. Menininkei Zarasai taip pat nėra svetimi. Su savo tapybos darbais yra dalyvavusi 2003 metais organizuotame plenere, dedikuotame „Zarasams – 500 metų“. Zarasų profesinės mokyklos mokinius mokė dailės.

Ši paroda – 33-oji asmeninė Nijolės tapybos paroda. Paveiksluose – nuostabūs Ignalinos apylinkių peizažai ir natiurmortai. „Labai myliu Ignaliną, nepaprastą jos aurą, gamtą, žmones. Gera man joje gyventi ir kurti“, – pasakojo menininkė. Nijolės darbuose dominuoja vasaros pievos, vingiuojantys upeliai, mirguliuojantys Galvio ir Dysnų ežerai, aguonų žiedai, lubinų žydėjimas, artimos Ignalinos rajono vietos – Palūšės šv. Juozapo bažnyčia, Bėčionių kaimas, dailininko Justino Vienožinskio sodyba, kurioje dabar gyvena garsusis ūkininkas, dailininko proanūkis Petras Šiaučiūnas.

Ryškūs, nuotaikingi, spinduliuojantys gėrį, meilę gimtajam kraštui menininkės paveikslai įkvėpė talentingąją poetę Giedrę Mičiūnienę parašyti šūsnį jautrių eilių. Parodos atidarymo metu susirinkę lankytojai turėjo progą keletą jų išgirsti.

N. Trinkūnienė taip papasakojo apie savo vaikystę, jaunystę, studijos metus bei kūrybos kelią. Parodos autorę atvyko pasveikinti kolegos iš Dusetų ir Zarasų, draugai, mokiniai. Svečiai dėkojo už grožį ir šilumą, kurią skleidžia menininkės darbai, linkėjo neprarasti kūrybinės gyslelės ir toliau džiuginti parodų atidarymais.

Muzikinius kūrinius fleita dovanojo Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokinės Elina ir Kornelija (mokytoja Jūratė Tumėnienė).

Paroda veiks iki balandžio 20 d. Kviečiame apsilankyti.

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės