„Norėjau laimėti gyvenimą“

Gegeužės mėn. Dusetų K. Būgos bibliotekoje vyko susitikimas su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresn. mokslo darbuotoja dr. Ramunė Bleizgienė, kuri supažindino su atliekamais moksliniais tyrimais, XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių literatūra, moterų rašytojų – Šatrijos Raganos, Žemaitės, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės ir kt. – biografijomis ir kūryba, aptarė jų reikšmę lietuvių kultūros, visuomenės modernizacijos procesams, aktualumą šių dienų skaitytojams.

Rašytojas Gintaras Bleizgys kalbėjo apie savo kūrybą, poeziją, eseistiką, aptarė savo kūrybos lauką, literatūrines tradicijos, tokių autorių, kaip Sigitas Geda, Vytautas Bložė, Marcelijus Martinaitis ir kt., svarbą.

Buvo labai smagu pasiklausyti Ramunės, kilusios iš Dusetų, ir jos buvusios lietuvių kalbos mokytojos Gražinos Makaveckienės jaukaus pokalbio, kupino šilčiausių prisiminimų. Kalbėtasi apie tai, kas jaudina šiuolaikinį jaunimą, kokie rašytojai ir kodėl dabar yra (ne)svarbūs, kaip keičiasi mokyklinės programos. Renginyje dalyvavę vyresnių klasių moksleiviai įdėmiai klausėsi svečių pasakojimo, dalinosi savo įžvalgomis apie literatūrą.

Šis renginys  2022-1-LV02-KA210_YOU-000084630 Erasmus+ projekto „Stay local to grow global“/„Likite vietiniai, kad augti globaliai“ dalis.

Vilija Visockienė,

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą