Nuostabių atvirlaiškių paroda Dusetų K. Būgos bibliotekoje

Fotomenininkė Sonata ŽEMGULIENĖ gimė ir augo Kaune.

„Imdama gležną žiedelį, atsargiai merkiu į vandenį, šalia atsargiai dedu antrą, trečią, kloju kaspinėlį… Čia įvyksta stebuklas – akimirka tampa amžinybe. Noriu, kad mano nuotraukos alsuotų harmonija, švelnumu, nesumeluotais jausmais“, – patikina Sonata, džiaugdamasi pirmąja atvirlaiškių paroda, eksponuojama Dusetų K. Būgos bibliotekoje.

Kiek ji save prisimena, visada labai mėgo gamtą, ypatingai gėles… Baigė pedagogikos studijas, nes visada manė, kad vaikai – pačios gražiausios mūsų auginamos gėlės, žydinčios ypatinga meile, džiugesiu, o kartu ir atskleidžiančios šeimos grožį, santykių tvirtumą.

Susidomėjusi fotografija, greit atrado savo sielai artimą natiurmorto žanrą: jis pabrėžia vientisumą, bet kartu ir išryškina detales. „Viskas, kas pasaulyje maža, yra gražu!“, – nuo tada, kai išgirdo šį teiginį, smulkūs dalykai ir visas macro pasaulis Sonatai tapo nepaprastai įdomus. Ypač ji susižavėjo augalų portretais.

Nors Sonatos nuotraukose žydi įvairiausios gėlės: jurginai, astrai, aguonos, saulėgrąžos, lelijos, kardeliai, ramunės, lubinai, mieliausias jos užsiėmimas – kurti smulkių žiedelių kompozicijas. „Neužmirštuolės – mylimiausios mano gėlės – jų gležnumas ir švelnumas visada suteikia įkvėpimą ir pakylėjimą. Kuo giliau žvelgiu į gėlių pasaulį, tuo daugiau jame atrandu įvairovės ir magijos“, – švelniai šypsosi fotomenininkė, kurios įvairių kūrinėlių galima išvysti ne tik facebook paskyroje, bet ir https://ssottezze.com/.

Giedrė Mičiūnienė

Nuotraukos Vilijos Visockienės

Parašykite komentarą