NVŠ projekto „Skaityk ir sportuok bibliotekoje“ baigiamasis renginys

Jau trečia vasara Zarasų viešosios bibliotekos Šniukštų padalinio bibliotekoje buvo vykdomas NVŠ lėšomis finansuojamas projektas „Skaityk ir sportuok bibliotekoje“. Projekto tikslas gerinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, skatinti sveiką gyvenseną, bibliotekos aplinką, vidaus erdves ir esamą inventorių išnaudoti aktyviai veiklai. Projektinės veiklos buvo vykdomos balandžio – rugsėjo mėnesiais, kiekvieną šeštadienio popietę. Pasinaudojant bibliotekos fonduose esama literatūra, buvo skatinama domėtis sporto istorija, sportininkų biografijomis, sveika gyvensena.

Rugsėjo 29 dienos popietę įvyko projekto baigiamasis renginys. Tarpusavyje  varžytis panoro ne tik projekto dalyviai, bet jų draugai iš Avilių ir Antazavės. Smagu, kad šventės dalyvius palaikė mamos ir močiutės, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokytoja Jovita Vainikevičiūtė, šokių mokytojas Andrius Meškauskas. Šventė prasidėjo bėgimo varžybomis: patys jauniausieji dalyviai azartiškai ir nuotaikingai varžėsi bėgdami trasą su natūraliomis kliūtimis, vyresni, turintys daugiau ištvermės, bėgo beveik kilometro trasą, krepšinio gerbėjai rankos taiklumą demonstravo krepšinio aikštelėje, turintys gerą pusiausvyrą, sugebėjimus demonstravo stovėdami ant vienos kojos ar šokdami į tolį. Daug azarto sulaukė atsispaudimų varžybos ir žaidimas ,,laikrodis“. Kai rankos ir kojos pavargo, atėjo metas pasukti galvas – visi bandėme įminti suktas mįsles, susijusias su knygomis, skaitymu, metų laikais, gyvūnais. Netrūko ir muzikos, ir šokių. Savo pasirodymu visus džiugino Andriaus Meškausko vadovaujama šokių grupė. Projekto dalyviai džiaugėsi prizais ir bendryste.

Virginija Petraitienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šniukštų padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. autorės