Paminėjome Nacionalinę bibliotekų savaitę

Balandžio 23–29 dienomis Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko tradicine tapusi Lietuvos bibliotekų savaitė „Tvari biblioteka“. Skaitytojai ir lankytojai buvo pakviesti dalyvauti kultūriniuose renginiuose, mokymuose, akcijose.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko iškilaus Lietuvos valstybininko, karininko ir diplomato, kultūros veikėjo Juozo Urbšio (1896–1991) legendinės knygos „Lietuva lemtingaisiais 1939–1940 metais. Atsiminimai“ pristatymas. Per stebuklą stalinines represijas išgyvenęs, keturiolika metų sovietiniuose kalėjimuose ir dvejus metus tremties drauge su žmona Marija Mašiotaite-Urbšiene iškentęs J. Urbšys ateities kartoms paliko neįkainojamą totalitarinių A. Hitlerio ir J. Stalino diktatūrų nusikaltimų liudijimą. Renginyje dalyvavo naujausio 2021 m. knygos leidimo sudarytojas ir rengėjas istorikas dr. Ignas Kapleris. Naujausią knygą jau galima imti į namus.

Priestato III a. skaityklą papuošė kraštietės Jolitos Kazulėnienės dailės darbų paroda „Spalvota kasdienybė“. Tapytuose paveiksluose vaizduojamas gamtos grožis – vanduo, gėlės, žaluma… Auksarankė Jolita ne tik tapo, bet ir mezga riešines, piešia mandalas. Visa tai autorei padeda atsipalaiduoti ir pasinerti į savo sielos gelmes. Ryškios, šviesios, nuotaikingos spalvos darbuose įrodo, kokia spalvota J. Kazulėnienės kasdienybė. Paroda veiks iki gegužės 31 d.

Abonemente buvo pristatyta interaktyvi knyga apie vaistininkę, žolininkę, etnografę, habilituotą gamtos mokslų daktarę Eugeniją Šimkūnaitę.

Visą savaitę bibliotekoje vyko skaitmeninio raštingumo konsultacijos. Senjorai buvo mokosi naudotis kompiuteriu, mobiliuoju telefonu, planšete. Pažengę – rengti tekstinius dokumentus, kurti CV, redaguoti ir siųsti nuotraukas, vaizdo įrašus. Bibliotekininkai organizavo portalo www.ibiblioteka.lt pristatymą, mokė užsakyti / rezervuoti leidinius, pratęsti grąžinimo terminą ir kt.

Aktyviai skaitytojai sprendė bibliotekininkų sukurtą interaktyvų literatūrinį kryžiažodį „…nuo papiruso iki bibliotekos“. Jiems reikėjo prisiminti skaitomiausių romanų autorius ir pavadinimus, pasukti galvą spėjant mįsles, prisiminti iškilių asmenybių pavardes bei svarbius įvykius (https://zarasubiblioteka.lt/interaktyvus-kryziazodis-nuo-papiruso-iki-bibliotekos/).

Jau tapo gražia tradicija, kad Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos mokiniai dovanoja muzikinį sveikinimą bibliotekininkams. Jaunieji atlikėjai su plačiomis šypsenomis, atviromis širdimis, gražiausiomis dainomis ir įvairių instrumentų akordais įkvėpė  mėgautis atbundančia gamta ir išsiilgta saulės šiluma. Nuoširdžiai dėkojame mokytojai Jūratei Stacevičiūtei ir visai mokyklos bendruomenei už draugystę su biblioteka.

Mažiesiems bibliotekos lankytojams ir jaunimui taip pat netrūko pramogų ir įdomių veiklų. Vyko prisegamo ženkliuko su Ukrainos simbolika dirbtuvės. Paveikslėlio autorė Gintarė Laurikėnienė piešinėlyje pavaizdavo dvi sesutes – ukrainietę ir lietuvaitę – pasipuošusias tautiniais rūbais ir susikibusias rankomis. Vaikai su pasididžiavimu segėsi savo rankomis pagamintus ženkliukus, suaugę – linkėjo taikos ir ramybės.

Bendradarbiaujant su Zarasų kultūros centru, bibliotekos lankytojai galėjo išbandyti virtualios realybės žaidimus ir filmukus – paskraidyti parasparniu virš Zarasų, pasivažinėti amerikietiškais kalneliais, pasivaikščioti dinozaurų parke, sužvejoti svajonių žuvį – kas žiūrovams paliko patį geriausią įspūdį. Vaikai dalyvavo lego robotų varžybose, kūrė gėles ir miško gerybes su 3D pieštukais, liejo akvarelės spalvomis Selemono Paltanavičiaus kūrinį apie metų laikus.

Taip prabėgo Zarasų viešojoje bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė, palikdama gražius atsiminimus ir pakilią nuotaiką. Džiaugiamės bendryste! Biblioteka atvira visiems!

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą