Pasakos ir šešėlių sintezė

Ketvirtadienio rytą į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką sugūžėjo priešmokyklinukai su mokytoja Rasa Dičiūniene. Mažieji lankytojai iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos atskubėjo į šešėlių teatro edukaciją pagal lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“.

Pasakos turi ypatingą reikšmę vaikams. Jos skatina vaizduotę, tobulina kalbos įgūdžius. Vaikai susipažįsta su įvairių tipų pasakomis. Sekdami veikėjus ir matydami kaip jie įveikia sunkumus ir iššūkius, vaikai patiria įvairias emocijas.

Šešėlių teatras – tai viena iš teatro rūšių, suteikianti galimybę stebėti kaip šešėliai juda ir transformuojasi ant ekrano, atskleisdami pasakų siužetus ir įtraukdami žiūrovus į įdomius nuotykius.

Edukacijos dalyviai klausėsi bibliotekininkės sekamos linksmos pasakos stebėdami kaip šešėliniai pasakos personažai: katinas, kiškis, lapė, vilkas ir meška juda ant apšviesto ekrano, sekė siužetą. Galiausiai pasaka, kaip ir daugelis liaudies pasakų baigėsi gerai.

Dalyviai norėjo būti ne tik žiūrovais, bet ir šešėlių teatro aktoriais. Tai visi ir pasimatavo aktoriaus profesiją, suvaidindami po vieną vaidmenį. Vieni prisipažino, kad buvo sunkoka valdyti personažą ant virbo, kitiems sekėsi lengviau. Tačiau visiems buvo įdomu, nes jiems tai buvo nauja patirtis. Jie tapo bendrakūrėjais vaidindami drauge.

Ir tapo pirmaisiais parodos „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ lankytojais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Vitos Juškėnienės

Parašykite komentarą