Pasakų terapija

Lapkričio mėnesį Vaikų literatūros skyriuje vyko bičiuliška laiškų rašymo akcija „Aš turiu tave, tu turi mane“. Ši veikla buvo netikėta daugeliui dalyvių, nes laiškus reikėjo parašyti popieriuje, o ne telefono ar kompiuterio ekranuose, kaip dauguma šiais laikais yra įpratę.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b, II b ir I b klasių mokiniai puikiai įveikė užduotį – parašė laiškus ir papuošė juos skaitytų literatūros kūrinių personažų, savo draugų ar augintinių portretais. Zarasiečių laiškais džiaugėsi Ignalinos viešosios bibliotekos vaikučiai. Zarasų bibliotekos lankytojai sulaukė laiškų iš Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos vaikų ir džiaugėsi juos skaitydami. Bičiuliška skaitymo skatinimo akcija dalyviams patiko, nes sužinojo kokias knygas skaito kiti vaikai, kokio amžiaus, kur gyvena, su kuo draugauja.

Bibliotekininkės dirbančios su vaikais dalyvavo seminare „Pasakų terapija – prasmingas pasakų pasaulis“. Lapkričio 23 ir 25 dienomis psichologės Viktorijos Grigorjevos vedamame vebinare  dalyvavo Salako, Degučių, Ligoninės padalinių vyresniosios bibliotekininkės Danutė Koroliova, Asta Gudelienė, Nijolė Pilac ir Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Zina Černovienė.

Šios veiklos organizuotos bendradarbiaujant su Ignalinos rajono savivaldybės viešąja biblioteka jai įgyvendinant projektą „Pasakų terapija“, dalinai finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų autorė Vita Juškėnienė

Parašykite komentarą