Pasirengimas respublikinėms varžytuvėms Šniukštų bibliotekoje

Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos 5 klasės moksleiviai gruodžio 17 dieną vyksta į Kauno etninės kultūros centro organizuojamas respublikines varžytuves „Tautosakos malūnas 2023“. Moksleiviai atsakingai ir kruopščiai ruošėsi visą mėnesį. Per šį laikotarpį sukūrė komandos prisistatymą, piešė plakatą iš protėvių gyvenimo, iš įvairių šaltinių rinko mįsles, patarles ir priežodžius, internete žiūrėjo vaizdinę medžiagą, turtino tautosakos žinias Zarasų krašto muziejuje, apsilankė Bakučių kaime Onos Lašienės sodyboje, įkurtame senovinių daiktų muziejuje.

Lapkričio 16 dieną moksleiviai lankėsi Šniukštų bibliotekoje, kurioje vyko paskutinysis pasirengimo varžytuvėms etapas – viktorina ,,Kaip mūsų protėviai gyveno“. Mokiniams bibliotekininkė paruošė daugybę painių mįslių, aiškinosi patarlių ar priežodžių prasmes, susipažino su Aukštaitijos krašto senoviniais papročiais ir tradicijomis, sužinojo senuosius daiktų ir įrankių pavadinimus, apžiūrėjo senovinius darbo įrankius.

Labai džiaugiamės entuziastingu moksleivių domėjimusi savo krašto kultūra, papročiais ir tradicijomis. Linkime garbingai atstovauti Zarasų kraštą respublikinėse varžytuvėse.

Virginija Petraitienė,

Šniukštų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė