Paslaptis vaikų poezijoje – nuotykis, sapnas, knyga

Zarasų vaikų dienos centre „Draugai“ vyko literatūrinė popietė ,,Paslaptis vaikų poezijoje – nuotykis, sapnas, knyga“, kuri buvo skirta minint lietuvių klasiko Juozo Erlicko 70 –tųjų metų jubiliejų. Bibliotekininkė kartu su vaikų dienos centro darbuotoja Ina nuotaikingai papasakojo apie poeto gyvenimą ir kūrybą, paminėjo, kad poetas nemažai laiko praleidžia Zarasuose ir jį sutikus būtų smagu pasisveikinti.

Poeto parašyti eilėraščiai, kurie skirti vaikams, su malonumu skaito ir suaugusieji. Eilėraščiuose vaizduojamas paslaptingas pasaulis – sudėtingas ir politiškai keistas, į jį įpinamas ironiškas juokas, įdomios frazės, liaudiška kalbėsena, pedagoginė išmintis. Lietuvių klasikas, ironizuodamas pasaulį savo eilėraščiuose, nepamiršta ir rimtai perteikia tokias vertybes, kaip vaikystė, gimtoji kalba, Tėvynė, gyvenimas, kūryba.

Susipažinę su poeto gyvenimu ir kūryba, vaikams buvo išdalintos autoriaus knygos. Gavę knygas, visi dalyviai jas vartė, rinkosi garsiniam skaitymui eilėraštį, bet… prieš pradedant skaityti, reikėjo ištraukti skaičių, kuris nurodė knygos puslapį ir skaitomą eilėraštį. Taip pat draugiškai skaitė eilėraščius apie Zarasus – „Lakštingala Zarasuose“, „Gimtadienis Zarasuose“.

Po garsinių skaitymų vyko piešimo valandėlė, kurioje vaikai turėjo nupiešti piešinį pagal Juozo Erlicko parašytą eilėraštį „Mano piešinys“.

Rašytojas J. Erlickas kuria vaikams, moko juos augti, gyventi, mylėti, liūdėti ir džiaugtis, o paslaptis tai kaip sapnas – belieka jį išnarplioti.

Nijolė Pilac,

Zarasų viešosios bibliotekos ligoninės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Inos Orlovskajos