Perlos viešnagė bibliotekoje

Pirmojo liepos ketvirtadienio popietę Vaikų literatūros skyriuje mažieji lankytojai, programos „Vasarą skaitome kitaip 2022“ dalyviai, būrėsi aplink Perlą. Ji čia buvo pati svarbiausia.

Jeigu kas dar nepažįsta jos, tai papasakosiu. Kalytė Perla yra kaniterapijos dalyvė. Kaniterapija – gydymo, realibitacijos būdas, norint pasiekti geresnės fizinės ar  emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius ar socialinius įgūdžius. Perlos šeimininkė Zarasų valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos veterinarijos gydytoja Auksė Kryžiokienė papasakojo, kad jos augintinei teko išbandyti įvairius testus, kad gautų kaniterapijos dalyvio pažymėjimą.

Visi labai norėjo paglostyti ar pašukuoti, pavedžioti su pavadėliu draugiškąją Perlą. Ji mielai su visais bendravo, pozavo fotografuojama. Kiekvienas pasidžiaugęs jos draugiškumu, stengėsi kuo daugiau papasakoti apie savo augintinį – katę, šunį, pelę.

Kadangi, šiuos, 2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbęs Gyvūnų gerovės metais, tai specialistė norėjo sužinoti ar visi tinkamai rūpinasi savo augintiniais. Ar pažįsta ūkio gyvūnus, iš kur atsiranda pienas? Vaikai vieni per kitus vardijo žinomus gyvūnus. Pasakojo, kad šunelius vedžioja tris kartus per dieną. Žinojo, kad avies vaikas vadinamas ėriuku, karvės – veršeliu, o pienas būna karvės, ožkos ir iš miltelių.

Pasidžiaugę Perla ir atsakę į visus klausimus, vaikai atsisveikino su viešniomis žadėdami visada rūpintis gyvūnėliais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės  viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą