Pirmoji raidelė

„A – pirma arkliuko raidė. Ai! Arkliukas pasibaidė!“, – žaismingai poetė Ramutė Skučaitė pradeda pasakojimą apie raideles jauniausiems skaitytojams eilėraštyje „Raidžių namučiai“.

Tokia pat žaisminga, spalvinga ir puošnia raide A prasideda parodėlės „Pirmoji raidelė“ ekspozicija Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Viena po kitos lentynose išsirikiavusios didžiosios raidės: D, G, E, J, M, Ž, po dvi A, K ir L. Visos sukurtos įdedant daug išmonės ir kruopštaus darbo, naudojant įvairiausias medžiagas – medieną, kartoną, popierių, siūlus. Papuoštos gėlėmis, sąvaržėlėmis ir adatėlėmis, sagomis, siūlų kutais raidės linksmai žvelgdamos į lankytojus kviečia sustoti ir pasidžiaugti jomis.

Jų autoriai – Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos „Drugelių“ grupės ugdytiniai. Aurėja, Adrijus, Domantas, Gabrielius, Eligijus, Jorigis, Kasparas, Kamilė, Lėja, Laisva, Marija, Žemyna su mamytėmis ir tėveliais, močiutėmis ir seneliais raides kūrė ir dabino net dvi savaites. Tai ne paprastos abėcėlės raidės, jomis prasideda vaikučių vardai.

Nepraeikite pro rankomis mojančias, besišypsančias ir netgi šviečiančias raides. Parodėlę Vaikų literatūros skyriuje kviečiame lankyti iki lapkričio 30 d.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą