Pokalbiai terasoje apie Japoniją

Šiltą birželio pavakarę Skaitytojų klubo nariai susirinko bibliotekos terasoje, pavadintoje gražiu, literatūriniu vardu  „12 kėdžių“. Šįsyk 12-os kėdžių užteko susėsti į susitikimą atėjusiems knygų mylėtojams. Ir taip jau sutapo, kad saulėtoje terasoje buvo pristatyta knyga „7 saulės veidai. Pirmoji pažintis su Japonija“ Tai – daktaro, japonologo Aurelijaus Zyko naudingų patarimų ir vertingų pastebėjimų knyga planuojantiems kelionę į šią šalį, jau keliaujantiems po ją, ar tiesiog besidomintiems japonų tradicijomis, gyvenimo būdu, lankomais objektais. Vartydami knygos puslapius nusikėlėme į tolimą Rytų salą, užburiančią tradicijomis, kvapais, spalvomis. Apsilankėme šurmuliuojančiuose didmiesčiuose ir mažuose miesteliuose, senovinėse šventyklose, spalvinguose turguose ir gatvėse, kur gyvenimas verda ir dieną, ir naktį.

Kita knyga, pratęsianti Japonijos temą, japonų novelistės Hiro Arikawa tarptautinis bestseleris „Keliaujančio katino kronikos“. Tai labai jautri istorija apie artimą žmogaus bei jo augintinio ryšį, pasiaukojimą, meilę, gerumą, ir skausmą. Knygoje pasakojama, kaip laukinis katinas susidraugauja su žmogumi ir pasilieka su juo visam laikui. Bet po kelerių metų šeimininkas susirenka savo mantą, pasiima katiną ir sidabriniu furgonu leidžiasi į kelionę po visą Japoniją. Katinas džiaugiasi kelione, už lango besikeičiančiais vaizdais ir jam brangaus žmogaus draugija. Bet jis dar nežino kelionės tikslo…

Japonijos tema ir romano siužetas sudomino klubo dalyvius, paskatino pasidalinti mintimis, pastebėjimais, žiniomis apie tekančios saulės šalį. Ne vienas panoro giliau pažinti ją ir, be abejonės, sužinoti Keliaujančio katino istorijos pabaigą.

Kitas Skaitytojų klubo susitikimas vyks liepos 25 d. Ir vėl keliausime po pasaulį sklaidydami knygų puslapius.

Jurga Sagadinaitė,

Zarasų rajono viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą