Priešmokyklinukai ir „Zuikis Puikis“

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ugdydama toleranciją tęsia 2020 m. pradėtą programą „Biblioteka visiems“. Rugsėjo 13 d. Vaikų literatūros skyriuje pirmą sykį šiais mokslo metais apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės C grupės ugdytiniai su pedagogėmis. Jie dalyvavo sensoriniuose skaitymuose. Šių skaitymų tikslas – taikant įvairias vizualines, taktilines, garsines ir  kitokias sensorines priemones bei pasitelkus pojūčius – regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas lengviau gebėtų suprasti pasakojimą.

Vaikams buvo pristatytas lietuvių poeto Eduardo Mieželaičio kūrinys „Zuikis Puikis“ ir visi lankytojai pakviesti aktyviai dalyvauti skaityme. Dalyviai klausėsi teksto ir atliko praktines užduotis – sodino girią, maudė Zuikį Puikį, kopūsto lapą nusilaužė, linksminosi su laputaite, mokykloje skaičiavo ir galiausiai raitė dvejetukus.

Renginio pabaigoje kiekvienas dalyvis pasipuošė po Zuikį Puikį.

Reflektuodami dalinosi įspūdžiais. Vieniems labai patiko sodinti girią, kitiems – puošti zuikučius. Atsisveikino džiaugdamiesi apsilankymu bibliotekoje ir kitokia pažintimi su „Zuikiu Puikiu“.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Nijolės Pilac

Parašykite komentarą