Pristatome ignalinietės Aldonos Jakubovskienės darbų parodą

Zarasų viešosios bibliotekos I aukšto galerijoje balandžio 4 gegužės 3 dienomis eksponuojama menininkės Aldonos Jakubovskienės keramikos ir akvarelės darbų paroda.

Šioje parodoje eksponuojami keramikos darbai. Didžioji jų dalis iš ciklo „Mazgas“. Mano darbuose dažnai persipina praktinė ir dekoratyvinė paskirtis. Kūryboje išbandau netradicines formas, naudoju įvairiais neįprastas medžiagas bei skulptūrinius sprendimus. Įkvėpimo šaltinis – gamta, jos reiškiniai.

Akvarelės darbai apima laikotarpį nuo instituto pirmojo kurso iki šių dienų. Dalis atspindi praėjusį laiką: tėvo bityną sode, mamos floksus, Genutės kardelius ir t.t. Tai vaizdai, kurie išliko tik akvarelėse. Didžioji dalis darbų tapyti pastaraisiais metais ir yra supančios aplinkos atspindžiai: peizažai, natiurmortai , vaikų žaislai…

Apie autorę:

Gimiau 1953m. Ignalinos raj. Strigailiškio km. 1978 m. baigusi Lietuvos valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija) įgijau dailininko- keramiko kvalifikaciją. 1978 m. – 1990 m. dirbau Ignalinos statybinių medžiagų gamybiniame susivienijime dailininke. 1990-2017 m.- Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro keramikos būrelio vadove.

Dabar esu laisva menininkė. Nuo 1979 m. dalyvauju respublikinėse , tarptautinėse ir regioninėse parodose bei pleneruose. Esu surengusi 7 keramikos, 3 akvarelės ir 3 fotografijos parodas.

Daugiau apie autorę rasite: https://www.menobangos.lt/gintare-adomaityte-apie-aldona-jakubovskiene-ir-atspindzius/

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene