Projektas „Sportuok ir skaityk bibliotekoje“

Atlaisvinus karantininius suvaržymus, nuo gegužės pradžios iki rugpjūčio 31 dienos, Zarasų viešosios bibliotekos Šniukštų padalinio jaunieji lankytojai turėjo papildomą galimybę prasmingai leisti laisvalaikį: penktadieniais ir šeštadieniais bibliotekoje buvo vykdomas NVŠ lėšomis finansuotas projektas ,,Sportuok ir skaityk bibliotekoje“, kurio metu kartu su įprastinėmis bibliotekos veiklomis: spaudinių skaitymu ir naudojimosi kompiuterių paslaugomis, vykdėme ir sportinę veiklą, kuria siekėme gerinti vaikų užimtumą ir stiprinti sveikatą, kas itin aktualu šiuo laikotarpiu.

Užsiėmimų metu Šniukštų bibliotekos kieme žaidėme žaidimus su kamuoliu: kvadratą, ,,bulvę“, futbolą, taip pat badmintoną ir smiginį, o lietingu oru bibliotekos patalpose žaidėme šaškes, stalo futbolą ir tenisą, skaitėme sportinę literatūrą, aiškinomės taisykles. Kiek vėliau Šniukštų kartų bendrijos pastangomis atnaujintoje krepšinio aikštelėje lavinome rankos taiklumą mėtydami baudas ir tritaškius. Visą vasarą trukusį projektą užbaigėme rugpjūčio 26 dieną vykusia vaikų vasaros sporto švente, kurioje netrūko nei sportinio azarto, nei geros nuotaikos. Beveik keturias valandas trukusioje šventėje: gausus dalyvių būrys varžėsi paspirtukų ir dviračių lenktynėse, mėtė smiginį, dėliojo dėliones, žaidė „laikrodį“ ir „bulvę“, azartiškai varžėsi, kas ilgiau išstovės ant vienos kojos, ar kurio taiklesnė ranka mėtant baudas ir tritaškius. Šventėje sulaukėme ir bibliotekos partnerių: Antazavės vaikų dienos centro „Pūkutis“ atstovų (vadovė Edita Sklizmantienė) ir vaikų itin laukto choreografijos mokytojo Andriaus Meškausko, kurio šokių pamokėlės visiems dalyviams sporto šventę padarė gerokai nuotaikingesne ir linksmesne. Šventės pabaigoje visi vaišinomės saldumynais ir sumuštiniais, o greičiausi, taikliausi ir smagiausiai šokusieji buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis.

Virginija Petraitienė, Zarasų viešosios bibliotekos Šniukštų padalinio vyresn. bibliotekininkė

Fotografijos autorės