Puikios knygos – Kalėdoms

 Juk jau laikas stačia galva nerti į kalėdines nuotaikas. Advento vainikas kas savaitę pasipildo nauja žvakele. Ko iš Kalėdų senio laukia vaikai, ne paslaptis. O ko  laukiame mes, suaugusieji? Sveikatos, darnos, meilės, draugiškumo, gerumo, dosnumo, vilties, kantrybės, ramybės, artimųjų šilumos, sėkmės, nepažįstamojo šypsenos… Tikėkime ir sulauksime.

     Ar girdite, kaip tyliai artėja stebuklų metas? Aplink lyg nematomas vaiduoklis sklando laukimo dvasia. Jos išbarstytus krislus regime visur: gruodžio nakties gūdžioje tamsoje, ant žiburiuojančios eglės šakų siūbuojančių žaisliukų atšvaituose, sniego sūkuryje ir net medžių viršūnėse sustingusių varnų akyse.

      Stebuklai dar tik prasideda. Tegul ir maži, bet jų galia didelė. Tik pasinėręs į šventinę ruošą nepamiršk pasirūpinti mažesniais ir silpnesniais už save. Pabūk stebukladariu pats. Aplankyk vargingai gyvenantį kaimyną, draugą ar šiaip pažįstamą. Uždek jo širdyje vilties ugnelę. Tegul švenčių laukimas būna prasmingas.

      Skaitytojų aptarnavimo skyriuje esančioje spaudinių parodoje „Kai ramybės angelas apgaubia mūsų namus “susipažinsite ne tik  su šios šventės papročiais ir tradicijomis, bet ir pasisemsite naujų minčių kaip papuošti šventinę eglutę ir namus, ką skanaus pasigaminti šventiniam stalui.

     Kalėdos yra gražiausia ir jausmingiausia iš visų šeimos švenčių ir dažniausiai švenčiama šeimos būryje. Kaip gražiai papuošti  stalą sužinosite iš Hanso Taperio knygos „ Stalo serviravimas“. Parodoje surasite nemažai knygų , kurios Jums pasitarnaus ruošiant Kūčių patiekalus. Tai  Birutės Imbrasienės knyga  „Tradiciniai lietuvių pasninko valgiai“, „Grūdų patiekalai“, Erikos Casparek – Turkkan knyga „Žuvys ir jūrų gėrybės“, „Virtuvės džiaugsmai: didelė spalvota valgių knyga“.

      Šventė – tai šviežiai iškeptų pyragų ir pyragaičių, sausainių ir meduolių, cinamono ir gvazdikėlių aromatas.  Kaip juos iškepti padės knygos „Šventiniai kepiniai“, „Kepimo džiaugsmai“. Visi saldumynų mėgėjai, kurie po gerų pietų linkę pasigardžiuoti skaniu desertu, knygoje „ Desertai: receptai iš viso pasaulio“ ras daug naujų idėjų. Šalia šios parodos kalėdinėje eglutėje galite pasirinkti grožinių knygų, kurių pavadinime minimos Kalėdos arba Angelas.

      Ir štai pagaliau prasideda šventinė pasaka… Tegul ji būna ilga, stebuklinga, kupina malonių staigmenų, skardaus juoko ir smagių išdaigų.

      Šviesių Kalėdų ir Naujųjų Metų!

Parengė Aldona Kazlauskienė, viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Parašykite komentarą