Rankdarbių ekspozicijoje moliūgėliai ir lėlytės

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje ekspozicijose „Nerti moliūgėliai“ ir „Lėlytės“ puikuojasi Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos moksleivių kūrybiniai darbeliai. Oranžiniai, žali, rudi moliūgėliai, tarsi varžytųsi su spalvingu rudens peizažu matomu pro bibliotekos langus. Žvilgsnį traukiančios charakteringų veido bruožų lėlytės. Rankdarbių autorės – technologijų būrelio, kuriam vadovauja mokytoja Stanislava Daunaravičienė, lankytojos.

Lėlyčių autorė – VI b klasės moksleivė Milana Silina kurdama lėlytes panaudojo tekstilę, antrines žaliavas, medį. Ivairiaspalvių moliūgėlių autorės – Ina, Irina, Gabija, Goda, Sintija ir Airida nerdamos rinkosi rudeniškų spalvų siūlus. Kūrybingos mergaitės pasidalijo mintimis apie savo pomėgius, apie meilę rankdarbiams. Nors visos turi įvairių užsiėmimų, tačiau rankdarbiai joms labai svarbūs. Atskleidė paslaptį, kad jų išmoko tik mokytojos Stanislavos Daunaravičienės dėka. Kad ji ir pataria, ir padeda, ir paskatina, visada būna geros nuotaikos. Airidai rankdarbių kūrimas teikia ramybę ir atsipalaidavimą. Gabijai pati technologijų pamoka įdomi. Visos tvirtino, kad šia veikla galima užsiimti ir po pamokų, ji netrukdo kitiems jų pomėgiams – sportui, muzikos klausymuisi, kitoms veikloms padedančioms atskleisti save, bendravimui su draugais.

Šios ekspoziciją jau pamėgo mažieji bibliotekos lankytojai.

Kviečiame bibliotekos lankytojus aplankyti ekspoziciją iki lapkričio 18 d.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.