Roger Zelazny „Šviesos valdovas“ 2021m.

Amerikiečių autoriaus Roger Zelazny knyga „Šviesos valdovas“ apjungia mokslinės ir maginės fantastikos žanrus ir pasakoja apie žmones, kurie pasitelkę technologijas tapo dievais. Kūrinys 1968-tais metais pelnė prestižinę „Hugo“ premiją ir buvo nominuotas „Nebulai“.
Žemė jau seniai žlugusi. Grupė žmonių erdvėlaiviu atvyksta į tolimą planetą, kur apsupti priešiškų vietinių rasių turi išsikovoti sau vietą arba žūti. Bandydami prisitaikyti ir išgyventi jie pasitelkė naujausias technologijas, atrado būdą perkelti žmogaus sielą ir protą į naują kūną bei tapo nemirtingais.
Bijodami prarasti galią kolonistai slepia technologijas nuo žmonių ir patys pasiskelbę hinduistų dievais ir įvedę hinduistų kastas ėmė valdyti likusius. Bet kokia pažanga tarp paprastos liaudies yra slopinama. Tačiau net ir tarp dievų įsisuka nesantaika.
Samas, pagrindinis knygos veikėjas, anksčiau buvęs Sidhartha, dabar Mahasamatmanas, Demonų Apkalėjas, išdrįsta pasipriešinti ir tiki, kad technologijos priklauso visiems žmonėms, o reinkarnacijų neturėtų kontroliuoti elitas. Jis atsisako dievystės ir tampa maištininku – Šviesos valdovu.
Roger Zelazny knyga „Šviesos valdovas“ – pirmoji leidyklos „Leidybos studija“ fantastikos knyga, atgaivinanti visiems fantastams gerai pažįstamą „Eridano“ seriją. Leidyklos atstovai sutarė su buvusiu leidėju dėl „Eridano“ ženklo naudojimo bei įsipareigojo tęsti ilgametes tradicijas bei puoselėti fantastikos žanrą Lietuvoje.
Leidėjai šią knygą pasirinko todėl, kad ji dar nebuvo išversta į lietuvių kalbą, įvertinta daugybe apdovanojimų, sulaukė puikių atsiliepimų. Ją giria net tokie žanro meistrai kaip Neil Gaiman ar George R. R. Martin.

Parašykite komentarą