Rokiškiečiams apie Elniažuvę ir Zarasus

Pirmąjį liepos antradienį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi moksleivių būrys iš kaimyninio Rokiškio krašto. Rokiškio kultūros centro edukacinės dienos stovyklos „Mano kraštas tavo“ stovyklautojai norėjo susipažinti su Zarasų krašto istorija, simboliais.

Susiskirstę į „Lamtatūtai“ ir „Kelionių žaibai“ komandas žaidė interaktyvų žaidimą „Zarasų gatvės“. Spėliodami ir skirstydami krintančius gatvių pavadinimus sužinojo kokios gatvės yra Zarasuose. Žaidime pirmavo „Kelionių žaibai“ komanda. Keliaudami interaktyviu dviračiu sužinojo kurią gatvę galima pamatyti pro bibliotekos langą, kuria gatve važiavo atvažiuodami, kuri gatvė ilgiausia. Kokių žymių žmonių vardais jos pavadintos ir kodėl.

Apžiūrėdami menininko Mariaus Jonučio sukurtą dėlionę Elniažuvę spėliojo ką kuris simbolis reiškia. Kodėl jie yra Zarasų herbe. Kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas pasigamino darbelius su Elniažuve.

Nuo bibliotekos priestato stogo pasigrožėję peizažais ir Zarasaičiu atsisveikino žadėdami dar sugrįžti.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut.