Sausio mėnesio veiklos bibliotekoje ir struktūriniuose padaliniuose

Su naujomis idėjomis, veiklomis, naujų knygų gausa žengiame į 2024 metus! Linkime atrasti skaitymo džiaugsmą verčiant bibliotekos fonduose esančias knygas. Skirkite daugiau laiko augimui ir tobulėjimui. Atitrūkite nuo kasdienybės, panirkite į fantazijų pasaulį, išmokite naujų dalykų.

Šį mėnesį susipažinsite su literatūros parodomis, skirtomis Sausio 13-osios įvykiams atminti. Priminsime sausio mėnesį gimusių ir jubiliejus švenčiančių kūrėjų palikimą – lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio, rašytojų Vinco Kudirkos, Valdemaro Kukulo ir kitų veiklą.

ABONEMENTE:

Literatūros paroda „Nuo pavasario linksmybių iki žiemos rūpesčių“, skirta lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms.

STIKLO VITRINOJE:

Paroda „Zarasiečių damų turtai. Papuošalų dėžutės.

KAVOS KLUBE:

Sausio 30 d. 17.30 val. skaitytojų klubo „Knygų sala“ susitikimas.

GALERIJOJE:

Menininkės Genutės Vaičikauskienė keramikos darbų paroda „Drauge su moliu“.

Linardo Onzul (Latvija) fotografijų paroda „Kvapą gniaužiantys Himalajai ir Nepalas“.

MEDIATEKOJE:

Sausio 24 d. 15 val. muzikos perklausa skirta Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metams „Metų rate“.

MOKSLO ŠAKŲ LITERATŪROS FONDE:

Literatūros paroda „Spalvinga asmenybė atrakinusi Lietuvos širdį“, skirta Lietuvos19 a. antros pusės tautinio atgimimo judėjimo veikėjo ir ideologo, rašytojo Vinco Kudirkos 165-osioms gimimo metinėm

VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIUJE:

Literatūros paroda „Sveiki, Naujieji: nekutenk drakono“.

Literatūros paroda „Kaip sukasi metų ratas“, skirta lietuvių poeto Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti.

Literatūros paroda „Žmonių pokalbiai“, skirta amerikiečių rašytojui Džeronui Selindžeriui.

Trečiadieniais 15–17 val. LEGO robotikos užsiėmimai.

TERITORINIUOSE STRUKTŪRINIUOSE PADALINIUOSE

Poeto Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti

Sausio 1–18 d. Suvieko bibliotekoje literatūros paroda „Do – ne – lai – tis skamba kaip varpas“, skirta.

Sausio 2–30 d. Antazavės bibliotekoje literatūros paroda „Kristijonas Donelaitis rašė lietuviškai“.

Sausio 2 d. 15 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje literatūros parodos „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“ pristatymas.

Sausio 2–6 d. Šniukštų bibliotekoje literatūros paroda „Lietuvių literatūros pradininkui Kristijonui Donelaičiui 310 metų“.

Sausio 3–31 d. Imbrado bibliotekoje literatūros paroda „Stengiuosi Tavo didumą suvokti“.

Sausio 4 d. 16 val. Samanių bibliotekoje  popietė „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“, skirta Kristijono Donelaičio 310-osioms gimimo metinėms paminėti.

Sausio 5 d. 16.30 val. Štadvilių bibliotekoje viktorina „Paskaitykime kartu poeto Kristijono Donelaičio kūrybą“.

Sausio 6 d. 12 val. Salako bibliotekoje literatūros popietė „Pasakėčios mus pamoko“, pasakėčių garsinis skaitymas ir iliustravimas.

Sausio 6 d.16 val. Turmanto bibliotekoje „Varpas ir arklas“, 310 metų, kai gimė Kristijonas Donelaitis, poetas, lietuvių literatūros pradininkas.

Sausio 19 d. Antalieptės Fausto Kiršos bibliotekoje  garsiniais skaitymai „Metai“, skirti lietuvių poeto Kristijono Donelaičio jubiliejui paminėti.

Laisvės gynėjų dienai paminėti

Sausio 13 d. Antalieptės Fausto Kiršos bibliotekoje ekspozicinis stendas „Visada gyvi“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Sausio13 d. Degučių bibliotekoje pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena.

Sausio 13–20 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje dokumentų paroda „Sausio 13-oji  – tautos vienybės simbolis“.

Sausio 13 d. Imbrado bibliotekoje akcija „Širdyje amžinai gyvensite“, atminimo žvakutės bibliotekos lange.

Sausio 13 d. Salako bibliotekoje akcija „Atminimo žvakutė žuvusiems už Lietuvos laisvę“.

Sausio 13 d. 11.00 val. Smalvų bibliotekoje parodos „Jie kovojo už mūsų laisvę“ pristatymas ir minėjimas kartu su Smalvų bendruomene.

Sausio 13 d. Šniukštų bibliotekoje dokumentų paroda „Kad atminties žvakelė neužgestų“, Laisvės gynėjų dienai paminėti.

***

Sausio 6 d. 11 val. Sadūnų bibliotekoje literatūros popietė „Katinas ir kaminas“, skirta poeto prozininko Valdemaro Kukulo 65-osioms gimimo metinėms.

Sausio 8–20 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje nuotraukų paroda „Skaitydami augame“.

Sausio 9–12 d. Šniukštų bibliotekoje literatūros paroda „Rugiuose prie bedugnės ir ne tik“, skirta amerikiečių rašytojo Džeromo Deivido Selindžerio 110 metų sukakčiai paminėti.

Sausio 11 d. 14 val. Avilių bibliotekoje spaudinių parodos „Lietuvių rašytojų literatūra atspindinti tautos kovas už laisvę“ pristatymas.

Sausio 11 d. 15 val. Sadūnų bibliotekoje edukacinis užsiėmimas „Laisvė mano piešinyje“.

Sausio 18 d. 11 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje garsiniai skaitymai „Žiema žiemužė. Skaitau garsiai draugui”.

Sausio 19–26 d. Sadūnų bibliotekoje dokumentų paroda „Mūsų krašto šviesuoliai“, skirta poeto, prozininko, kraštiečio Balio Raugo 105-osioms gimimo metinėms paminėti.

Sausio 23 d. 14 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje Giedrės Mičiūnienės naujos knygos sutiktuvės.

Sausio 27 d. 16 val. Turmanto bibliotekos draugų būrelio „Bičiuliai” susitikimas.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija