Savanoriai Ivan, Barbara, Cinzia, Evgenia ir Martin

Zarasų viešoji biblioteka – jaunimui ir kūrybiškoms iniciatyvoms atvira erdvė! Jauni žmonės nuo 18 iki 30 metų čia gali atlikti 2-12 mėnesių trukmės Europos savanorių tarnybą arba paprasčiau tariant, dirbti savanoriškai ir įgyti pačių įvairiausių įgūdžių, reikalingų tiek darbui, tiek asmenybės augimui.

Projektu „Public Libraries for active volunteering” (liet. Viešosios bibliotekos aktyviai savanorystei) siekiama ugdyti jaunųjų europiečių pilietiškumą, kūrybiškumą, kitų kultūrų pažinimą, tarpusavio supratimą ir toleranciją.

2013-aisiais Zarasų viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta”, tapo priimančiąja organizacija (PO).

Europos savanorių tarnybą čia atliko pirmieji tarptautiniai savanoriai bulgaras Ivan Dzhumerov (1 mėn.) bei italės Barbara Gattone (7 mėn.) ir Cinzia Bagni (3 mėn.).

Ivan Dzhumerov

2014 01 21

Nors minimalus Europos savanorių tarnybos laikotarpis yra 2 mėnesiai, tačiau esant rimtoms priežastims savanorystę galima nutraukti anksčiau (Ivanas yra šios galimybės pavyzdys).

Bibliotekoje dirbęs vos mėnesį, angliškai laisvai bendraujantis vaikinas buvo patikimas pagalbininkas organizuojant tarptautinį seminarą – pats vertė ir tikrino mūsų išverstus dokumentus, padėjo administruoti interneto svetainę. Džiugu, kad savo Kalėdų atostogas jis nusprendė praleisti būtent Lietuvoje ir aplankė bibliotekos kolektyvą. Tai rodo, kad sprendimas savanorystę nutraukti anksčiau buvo asmeninis ir su bibliotekos veikla nesusijęs.

Paties Ivano įspūdžius (anglų kalba) ir kontaktus bendravimui galite rasti čia: Resume EVS by Ivan Dzhumerov

Sofia, Bulgaria
Bulgarian number:
e-mail: i_dzh@abv.bg

Barbara Gattone

2014 01 21

Italė Barbara Gattone Zarasų viešojoje bibliotekoje dirbo 7 mėnesius – nuo 2013-ųjų birželio iki gruodžio pabaigos. Zarasiškiai su malonumu lankė jos organizuotus italų kalbos kursus, gyvenantys ne Zarasuose pasinaudojo puikia galimybe bei informacinėmis technologijomis ir italų kalbos mokėsi skaipu.

Visada padėti pasirengusi mergina aktyviai dalyvaudavo tiek bibliotekos, tiek miesto renginiuose, juos fotografuodavo ir filmuodavo, administravo bibliotekos paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, bibliotekininkėms padėjo tvarkyti fondą, išmokusi dirbti LIBIS sistema aptarnaudavo mūsų skaitytojus.

Baigusi tarnybą Barbara parengė išsamią ir nuoširdžią savo veiklos reziumė (anglų kalba), kurią galite perskaityti čia: Resume EVS by Barbara Gattone

Gattico, Italia
facebook: La Berry
skype: Barbara_gattone
Italian number:

Cinzia Bagni

2014 01 21

Italė Cinzia Bagni į Zarasus atvyko 2013-ųjų lapkritį. Ispanų kalbos filologijos studijas baigusi mergina sumanė organizuoti ispanų kalbos kursus, kurie sulaukė nemažo daugiausia jaunų žmonių dėmesio.

Išvykus Barbarai, Cinzia tęsė jos pradėtus darbus ir zarasiškius mokė italų kalbos.

Gražiai dainuojanti mergina taip pat atstovavo bibliotekai įvairiuose miesto renginiuose, bibliotekos renginius filmuodavo ir fotografuodavo, prisidėjo prie jų organizavimo (pavyzdžiui, pagamino nemažai originalių dėžučių kalėdinėms dovanėlėms, kurios buvo dalinamos šventinio renginio metu).

Kartu su Barbara ji lankėsi miesto mokyklose ir vedė žaismingas italų-anglų kalbų pamokas. Resume EVS by Cinzia Bagni

Prato, Italia
e-mail: cinziabagni@alice.it
Italian number:
+39 3475097037

2014-aisiais Zarasų viešoji biblioteka tęsė bendradarbiavimą su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta”. Europos savanorių tarnybą čia atliko rusė Evgenia Bannikova (8 mėn.) bei ispanas Martin Eliseo Rodriguez (5 mėn.).

Evgenia Bannikova

2014 11 10

Rusė Evgenia Bannikova Zarasų viešojoje bibliotekoje savanoriavo 8 mėnesius – nuo kovo 19 iki lapkričio 10 dienos. Aktyvi ir nuoširdi mergina padėjo bibliotekininkėms tvarkyti fondą, aptarnauti skaitytojus LIBIS sistema. Mielai fotografavo ir filmavo renginius, kartu su bibliotekos dailininke kūrė skelbimus ir plakatus, administravo bibliotekos paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“, padėjo rengti parodas, įgyvendinti bibliotekos laimėtus projektus.  Džiaugiamės, kad Evgenia sutiko mokyti zarasiškius anglų ir rusų kalbų, kurie truko net 6 mėnesius.

Baigusi tarnybą Evgenia parengė savo veiklos reziumė (anglų kalba). Asmeninis savanorės tinklaraštis http://evgeniabannikova.blogspot.com/

Kirov, Russia

e-mail: evgenia.bannikova@gmail.com

Russian number: +7 912 829 77 94

Martin Eliseo Rodriguez

2014 11 10

Ispanas Martin Eliseo Zarasų viešojoje bibliotekoje savanoriavo 5 mėnesius.

Tik baigęs mokyklą, devyniolikmetis vaikinas dar nežinojo ką nori veikti ateityje, todėl pasirinko išvykti į Lietuvą pasisemti patirties, išbandyti savo jėgas. Martin bibliotekoje padėjo bibliotekininkėms tvarkyti fondą, fotografuoti ir filmuoti renginius. Puikiai sutarė su vaikų skyriaus mažaisiais ir paaugliais – mokė ispanų kalbos, vaidino lėlių teatrą, įkūrė mini kūrybines dirbtuvėles. Nepraėjus pusmečiui, vaikinas suprato, kad jau nori studijuoti ir siekti žinių, todėl išvyko atgal į Ispaniją.

Malaga, Spain

e-mail:martineliseorodriguez@inesa