Sekam pasaką Smiltukams

Vasario 27 dieną Salako bibliotekoje vyko edukacinė popietė „Seku seku pasaką”, skirta Lietuvių kalbos dienoms paminėti. Lietuvių kalbos dienų metu, visame pasaulyje – Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, organizacijose, užsienio lietuvių bendruomenėse, lituanistinėse mokyklose ir Lietuvos ambasadose – organizuojami įvairūs renginiai, skirti lietuvių kalbai, Lietuvos kultūrai ir istorijai. Šį renginių ciklą jau devintą kartą inicijuoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Užsiėmime dalyvavo Zarasų „Santarvės” pradinės mokyklos Salako ugdymo skyriaus mokytoja Reda Putrimaitė ir jos auklėtiniai.

Bibliotekininkė Danutė Smiltukus supažindino su nauja parodėle – Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus” knygelėmis. Kalbėjome apie savo gimtosios kalbos vertę, grožį ir popietę skyrėme lietuvių liaudies pasakoms. Mažiausieji Smiltukai sekė pasaką be galo. Vyresnieji mokiniai pristatė iliustracijas, o suaugusieji turėjo įspėti, kokia tai pasaka. Vėliau šias pasakas vaikai pasekė.

Pasakos moko apie gėrį ir blogį, drąsą ir bailumą, draugystę ir išdavystę. Tai primena mums apie tai, kas gyvenime yra svarbiausia.

Mokytoja Reda Putrimaitė

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą