„Kas pamiršta – vėl jauna“. Toks moto taikliai apibūdintų XX a. Europoje prasidėjusį senosios muzikos atgimimo judėjimą. Pirmuosius atradimų žingsnius XIX a. žengė muzikos tyrėjai, pasinėrę į autentiškų natų bei instrumentų studijas. Jų tyrinėjimai pastūmėjo atlikėjus gyvai išmėginti, kaip veikia senųjų instrumentų kopijos, kaip skamba jais atliekama muzika. Anuomet ir šiandien autentiškas, epochos pažinimu grįstas atlikimas dovanoja atradimų džiaugsmą ir naujas atlikimo bei klausymosi patirtis.
„Muzika – tai būdas pažvelgti į praeitį ir atkurti tam tikrus dalykus, kurie gali būti aktualūs mūsų laikais. Esu įsitikinęs, kad per muziką galime sugrįžti ir į istorinius laikus, ir kalbėti apie dabartį. Toks požiūris leidžia senosios muzikos kūriniams suskambėti naujai ir reikšmingai net atliekant juos šių dienų klausytojams,“ – teigia T. Pinnockas.
Plokštelių paroda „Senoji muzika-kelionė laiku…“ skirta senajai muzikai ir vinilo plokštelėms, kurių įrašuose saugomos klasikinės ir istorinių epochų (renesanso, baroko, klasicizmo, romantizmo) kūriniai. Parengtoje parodoje atsispindi ne tik Vakarų Europos kompozitorių, bet ir lietuviška senoji muzika. Didelę daugumą parodoje sudaro senosios vinilinės plokštelės. Mediatekoje taip pat galėsite pasiklausyti muzikos iš vinilinių plokštelių, kuri panardina į įvairių epochų laikmetį.
Paroda veiks iki gruodžio 12 d.
Vita Juškėnienė
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
Nuotr. autorės