Sensoriniai skaitymai ir drąsos pamoka

Birželio 21 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė pradinukai iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos. II-IV klasių mokiniai dalyvavo sensorinio skaitymo renginyje, kurio metu interaktyviai susipažino su literatūros kūriniu „Kaip kiškis mokėsi drąsos“ (aut. Nicola Kinnear).

Vaikai ne tik klausėsi skaitomo teksto, bet kartu su kiškiu Leonu patyrė įvairius nuotykius ir juto įvairius pojūčius. Skaitymo metu buvo naudojami skirtingi sensoriniai elementai, kad vaikai galėtų geriau įsijausti į istoriją. Kai kiškis Leonas „lindo“ į tamsią olą, dalyviai matė šiuos vaizdus demonstruojamose skaidrėse. „Nardant“ šaltame upės vandenyje vaikai lietė ledukus, kurie leido pajusti šaltį, o vilko puolimo metu jie patys kūrė garsus, primenančius vilko kaukimą, sukuriant įtampą ir nuotykių atmosferą.

Draugei Lunai patekus į bėdą, kiškis Leonas jam pačiam netikėtai tapo drąsuoliu. Vaikai jautė Leono baimę ir drąsą, kai jis lindo į tamsią olą, nardė šaltame upės vandenyje ir stojo į akistatą su vilku. Ši interaktyvi patirtis leido vaikams ne tik išgirsti, bet ir fiziškai pajusti skaitomos istorijos elementus, skatinant jų vaizduotę ir empatiją.

Sensoriniai skaitymai suteikia vaikams puikią galimybę ne tik klausytis, bet ir visais pojūčiais patirti literatūros kūrinį.

Šios dienos patirtis padėjo dalyviams geriau suprasti ir įsijausti į pasakojimą, ugdyti empatiją ir vaizduotę, suvokti, kad ir maži gyvūnėliai gali tapti dideliais herojais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Nijolės Pilac