Sensoriniai skaitymai

Kviečiame lopšelių-darželių ir pradinių klasių vaikų pedagogus su ugdytiniais išbandyti bibliotekos paslaugą 4–12 metų vaikams – edukacinę programą „Sensoriniai skaitymai“.

Programos metu naudojamos įvairios vizualinės, taktilinės ir kitokios sensorinės priemonės, kai teksto prasmė perteikiama pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį). Skaitymų eigą sudaro trys dalys – istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija su tėvais, globėjais ar auklėtojais. Užsiėmimus veda specialiuose sensorinių skaitymų mokymuose dalyvavusi bibliotekos darbuotoja Zina Černovienė.

Skaitymų metu turtinamas vaikų žodynas, lavinami sensoriniai ir smulkiosios motorikos įgūdžiai, mokomasi laukti savo eilės, tobulinami bendravimo ir koncentracijos įgūdžiai, skatinamas kūrybiškumas, supažindinama su įvairiais aplinkos dirgikliais.

Sensoriniai skaitymai vedami pagal:
I. Nicolos Kinnear knygą „Kaip kiškis mokėsi drąsos“
II. Eduardo Mieželaičio knygą „Zuikis Puikis“

Grupė iki 25 dalyvių. Siekiant užtikrinti užsiėmimo kokybę – ne daugiau kaip 5 vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą, grupė. Užsiėmimo metu dalyvauja tėvai ar pedagogai.

• Trukmė 45–60 min.

Būtina užsiregistruoti. Registracija ir išsamesnė informacija tel. +370 64671973