Šešėlių teatras ir knygų lobiai

Apie skaitymą ir knygas galima kalbėti ir rašyti daug. Niekas nepaneigs, kad skaitymas ugdo intelektą, drąsą, lavina vaizduotę ir loginį mąstymą, plečia žodyną. Užtikrina turiningą užimtumą, ypač vaikų, atostogų metu ar kelionėje. Skaitant galima susitapatinti su kūrinių personažais, keliauti, tapti nugalėtoju ir kuo tik nori.

Skaityti taip pat galima įvairiai – skaityti vaikui ir tėvams tą pačią knygą atskirai, o paskui ją aptarti kartu, skaityti su draugais kartu ar atskirai ir padiskutuoti. Skaityti tyliai, garsiai ar susiskirsčius vaidmenimis improvizuoti.

Trečiadienį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje jaunieji skaitytojai skaitė KITAIP. Jie kūrė šešėlių teatrą pagal lietuvių liaudies pasaką „Dangus griūva“. Vieni garsiai skaitė kūrinį, kiti naudodami iš juodo popieriaus iškirptas personažų – katinėlio, kiškio, lapės, vilko, meškos figūras, vaidino. Kūrinio herojų vaidmenis išbandė visi ir įsitikino, kad valdyti personažų figūras, ypač po kelias nelengva, bet smagu. Ir, žinoma, taip susipažinti su kūriniu daug įdomiau. Reflektuodami ir piešinėliais vaizduodami savo emocijas apie tai ir papasakojo.

JAV režisierius, scenarijų rašytojas Voltas Disnėjus rašė „Knygose lobių gerokai daugiau už visus, visų piratų, visose salose paslėptus lobius ir turtus.“ Suraskite juos, vaikai!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Nijolės Pilac