Šiltai atsisveikinome su dviem šauniomis savanorėmis Elvira Bigaeva iš Rusijos ir Clemence Phellippeau iš Prancūzijos, kurios Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriavo dešimt mėnesių – 2015-11-05 – 2016-09-04 laikotarpiu

Zarasų viešojoje bibliotekoje teikiamos kultūros, informacijos ir švietimo paslaugos įvairioms vartotojų grupėms – vaikams, jaunimui, suaugusiems, todėl savanorių veiklos buvo susijusios su šių paslaugų teikimu arba pagalba organizuojant paslaugų teikimą įvairaus amžiaus vartotojams. Drauge su bibliotekos darbuotojais savanorės buvo įtrauktos į naują bibliotekos veiklos etapą. 2015 m. spalio 30 d. atidarius naująjį bibliotekos priestatą, buvo išplėstos paslaugos, sukurtos darbuotojų darbo vietos.

Elvira ir Clemence puikiai įvaldė automatizuotus bibliotekų darbo procesus ir pagelbėjo bibliotekininkams įvairiuose darbuose: aptarnaudamos vartotojus, tvarkydamos fondus, prisidėdamos prie edukacinių veiklų ir akcijų vaikams organizavimo.

Savanorės, skleidamos savanorystės idėjas, susipažino su visomis miesto kultūros ir švietimo organizacijomis: Zarasų „Ąžuolo” gimnazija, pradine „Santarvės” mokykla, Pauliaus Širvio progimnazija, Zarasų žemės ūkio mokykla, Zarasų „Lakštingalos” mokykla, užmezgė glaudžius ryšius su Gražutės regioninio parko, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos ir Antalieptės „Inovatorių slėnio” savanoriais iš Europos šalių. Abi dalyvavo organizuojamose bendrose veiklose, kurios ne tik stiprino draugystę, bet vystė naujas idėjas tolesnių veiklų organizavimui.

Sausio mėnesį savanorėms paskelbus, kad organizuoja angliškai kalbančiųjų pradedančiųjų ir pažengusiųjų bei prancūziškai kalbančiųjų klubų veiklas, susidomėjimas buvo didelis. Abi savanorės tapo angliškai kalbančių pažengusiųjų klubo vadovėmis. 53 angliškai kalbančiųjų klubo nariai klubo veiklose dalyvavo 65 val.
Clemence surinko 15 žmonių grupę, norinčių bendrauti prancūziškai. Kiekvieną savaitę pirmadieniais iki birželio 24 dienos klubiečiai gilino žinias, stiprino kalbos gebėjimus paprastomis, bet naudingomis temomis apie keliones, transportą, kavines ir pan. Rusiškai kalbančių klube, kuriam vadovavo Elvira, lankėsi 2 žmonės.

Organizuodamos klubų veiklas savanorės turėjo galimybę kalbėti gimtąja kalba, tobulinti anglų kalbos įgūdžius. Savanorės noriai mokėsi lietuvių kalbos ir baigė 35 val. mokymus. Clemence savarankiškai susitarė su rusų kalbos mokytoja dėl rusų kalbos mokymosi. Antradieniais kartu su moksleiviais ji lankė rusų kalbos pamokas Pauliaus Širvio progimnazijoje.

Savanorystės idėjos gerai pažįstamos bibliotekai ir gerai suprantama savanoriško darbo prasmė, todėl ir ateityje biblioteka lauks naujų savanorių.

Parengė Jolanta Lementauskienė