Širviečiai „Draugotekoje“ susipažino su Luna ir Andželika

Gegužės 14 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė Zarasų P. Širvio progimnazijos 5 b klasės moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Valainiene.

Lankytojai dalyvavo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacijoje.

Užsiėmimo „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“ dalyviai susipažino bendraamže Andželika, literatūros kūrinio „Žąsų keliu“ (aut. Rowena House) pagrindine heroje bei su žaidimo „Draugoteka“ personažu Luna. Analizavo, lygino ir skirstė jų savybes, ieškojo situacijų kada teigiamos personažų savybės gali virsti neigiamomis ir atvirkščiai. Rinkosi po problemą ir ją sprendė sukurdami sugalvoto herojaus avatarą.

Reflektuodami aiškino kokią supergalią mato savo išsitrauktoje kortelėje, kuo ji naudinga.

Dalyvaudami edukacijoje moksleiviai per literatūros kūrinių pažinimą galėjo ugdyti savo kultūrines kompetencijas, pasaulio pažinimą.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Nijolės Pilac