Širviečių pažintis su „Draugotekos“ personažais

Balandžio 18 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi Zarasų P. Širvio progimnazijos 7 a klasės moksleiviai su mokytoja Danguole Stukiene. Jie dalyvavo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacinės programos „Draugoteka“  edukacijoje „Luna ir nepaprastos knygų herojų savybės“.

Dalyviai susipažino su šiai veiklai skirtais literatūros kūriniais R. House „Žąsų keliu“, J. David „Priklijuoti“, „O. Q. Rauf „Timas Taleris, arba Parduotas juokas“, K. Erlandssen, P. Bergring „Naktinis ekspresas: 24 skyrių pasakojimas“. Komandose nagrinėjo literatūros personažo Andželikos ir žaidimo „Draugoteka“ personažo Lunos aprašymus, rinko jų teigiamas ir neigiamas savybes. Reflektuodami svarstė kada neigiamos savybės gali tapti teigiamomis ir atvirkščiai. Kūrė superherojus ir sprendė pasirinktą problemą, įvardindami herojaus teigiamas ir neigiamas savybes. Kiekviena grupė pristatė sukurtus avatarus ir problemos sprendimą.

Refleksijai rinkosi pasakojimo korteles ir aiškino kokią galią mato paveikslėlyje ir kaip ji padės išspręsti asmeninę problemą.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos V. Juškėnienės ir N. Pilac