Skaitantis darželis

Jau tradicija tapo, kad balandžio mėnesį, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną ir Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę,  Vaikų literatūros skyriuje šurmuliuodavo darželinukai, mokyklinukai, skambėdavo vaikiškos dainelės, eilėraščiai, pasakos, linksmas juokas. Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytiniai vyresniesiems draugams – priešmokyklinukams, pradinukams surengdavo savo kūrybinių darbelių parodėlės atidarymą su nuotaikinga menine programėle.

Šiemet, esant ypatingai situacijai dėl COVID-19, bibliotekoje veiklos vyko kitaip. Artėjant Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei Vaikų literatūros skyriaus edukacinėje erdvėje surengta gausi darželinukų sukurtų knygelių paroda „Skaitantis darželis“. Joje eksponuojamos  raidės-padėkliukai, kuriuose mažieji užrašė savo vardo pirmąsias raides ir jas išradingai dekoravo. Daugybė vardinių knygelių, kurias autoriai iliustravo pasirinkta tematika. Su knygų iliustratore Gintare Laurikėniene sukurtų piešinėlių „Viščiukų istorija“ bendra knyga. Ją kuriant piešė ne tik vaikai, bet ir auklėtojos. Visus kūrinėlius sukūrė dalyvaudami respublikiniame projekte „Aš ir darželis“. Apie tai kaip kam sekėsi, kas jaudino užrašė knygelėje „Skaitantis darželis“. Ją gali paskaityti kiekvienas parodos lankytojas.

Balandžio 23 –iąją, bibliotekoje apsilankė nedidelis būrelis darželinukų, „Boružiukų“ grupės ugdytinių. Austėja, Mila, Semionas, Mingailė ir Mingailė P., Kirilas, Gabrielius, Mėta, Kamila papasakojo ką nupiešė ar užrašė savo knygelėse. Berniukai sukūrė knygeles apie mašinas, mergaitės apie pavasarį, gyvūnėlius, savo augintinius, debesėlius. Pristatę knygeles mažieji lankytojai sekė pasakas be galo ir kvietė bibliotekininkus jas išmokti.

Parodėlę „Skaitantis darželis“ kviečiame aplankyti iki gegužės 22 d.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą