Skaitomiausių 2024 m. I-ojo ketvirčio knygų penketukas

Balandžio šiluma ir spalvos nustūmė užmarštin šaltą ir baltą šių metų pradžią. Pirmieji metų mėnesiai, žiemos tamsos ir nuobodulio persmelkti, skatina žmones dažniau atsiversti knygą.

Pristatome pirmųjų šių metų mėnesių bibliotekoje skaitomiausių knygų penketuką.

Į pirmąją penketuko vietą šovė Dainos Kleponės detektyvinis romanas „Kritusių mazgas”. Tai puiki, sodri ir labai visko pilna knyga: tiršta veiksmo, paslapties, painių ryšių, daug patyrimo ir kitų šalių kultūros pažinimo. Ir nieko paviršutiniško. Šis detektyvinis trileris atskleidžia tarptautinės pinigų plovimo ir korupcijos schemų bei žmogaus teisių pažeidimų problemą. Autorė, turinti patirties verslo organizacijose, sukuria įtemptą tekstą, kuris atspindi įvairias visuomenės problemas. Kritikai pastebi ne tik įtraukiantį siužetą, bet ir autentiškumo pojūtį, bei tai, kaip rašytoja sugeba perduoti savo patirtį ir sukurti įdomų ir intriguojantį kūrinį. Tai geras debiutinis romanas, kuriuo autorė žengia į literatūros sceną su profesionalumu ir įžvalgumu.

Kita Zarasų skaitytojų pamėgta knyga – Herbjørg Wassmo „Šimto metų istorija“. Populiarioji Norvegijos rašytoja kūrybinį kelią pradėjo nuo poezijos, tačiau sėkmė ją aplankė  parašius garsiąją „Dinos knygą”. „Šimto metų istorija“ – knyga apie stiprias moteris, apie laisvės troškimą ir kitokio gyvenimo ilgesį. Istorija apima keturias moterų kartas – skirtingi likimai ir charakteriai, norai ir pasirinkimai, suteikiantys stiprybės ar atimantys jėgas. Pasakodama apie trijų moterų gyvenimus Herbjørg Wassmo sėkmingai atskleidžia visuomenės charakterį, laikmečio dvasią ir nepaprastą kraštovaizdį. Romane galima rasti ir nemažai autobiografinių faktų.

Tarp penkių skaitomiausių pateko ir šiuo metu itin populiarios tiek jaunimo , tiek ir vyresnio amžiaus skaitytojų tarpe rašytojos Colleen Hoover romanas „Veritė“. Ieškantiems ko nors  per daug neužkraunančio smegenis – tai puikus pasirinkimas, nes  istorija suintriguoja ir nebeleidžia knygos paleisti iš rankų… Knygoje meistriškai supinti meilės romano ir trilerio elementai,  ieškant nykstančių ribų tarp tiesos ir melo. „Taip jau nutinka, kai patiri patį didžiausią sielvartą. Ieškai tokių kaip tu… labiau nenusisekusių nei tu… ir naudojiesi jais, kad po tų siaubingų dalykų, kuriuos išgyvenai, pasijustum bent krislą geriau.“

Eshkol Nevo „Trys aukštai“ – dar vienas skaitymo perliukas. Puikiai parinkti veikėjai, visos trys istorijos skirtingos, bet visos stiprios ir itin jautrios, papasakotos su žydišku šmaikštumu ir išmintimi. Romane atskleidžiama realybė, kad ne kiekvienoj šeimoj graži, nublizginta išorė yra visiškai teisybė.

Į skaitomiausių knygų  penketuko traukinį įšoko ir žinomos žurnalistinių tyrimų meistrės Rasos Karmazaitės „Palikimo įkaitas”. Tikrų įvykių įkvėptas detektyvinis trileris apie dramatišką viską turėjusio turtuolio lemtį ir jo testamento paslaptį “. Pasak skaičiusiųjų, labai įtraukiantis bei meistriškai sudėliotas knygos siužetas, gerai perteikti charakteriai ir visiškai netikėta pabaiga.

Nepaisant to, kad šyla orai ir trumpėja vakarai, kviečiame lankytis bibliotekoje, skaityti, ieškoti pažinimo ir išminties, išgyventi nuotykius ir atrasti pasaulio paslaptis.

Jurga Sagadinaitė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą