Smalvų biblioteka. Mes žinome, kodėl esame laisvi!

Laisvė – didžiausia dovana, kurią gavome iš praeities kartų. XXI amžiaus kartai laisvė jau tapo savaime suprantamu, įprastu reiškiniu. Jaunoji karta auga visuomenėje, kurioje laisvė – didžiausia vertybė. Aiškiai suvokiame, jog kiekvienas žmogus gimsta laisvas, o pasikėsinimas į jo laisvę – nusikaltimas. Privalome suvokti jos kainą ir ja naudotis atsakingai, ją branginti.

Kaip dažnai pamirštame, net nesusimąstome, kiek daug mums suteikia laisvė, kiek daug galimybių gauname kartu su ja ir kiek daug durų yra mums atviros vien todėl, kad pripratome, susigyvenome su laisve. Nė neįsivaizduojame, kad gali būti kitaip. Tačiau privalome nepamiršti, kiek daug buvo kovota už mūsų tautos laisvę, už Lietuvos nepriklausomybę.
Jaunoji karta nepamirš, ir tai matome jų kūryboje!

Smalvų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Liongina Račkauskienė