„Stalo teatras“ pakvietė į spektaklį „Deivių archeologija“

Lapkričio 18 dieną „Stalo teatras“ pakvietė vaikus ir suaugusius  į spektaklį – muzikinį objektų veiksmą „Deivių archeologija“, sukurtą remiantis Marijos Gimbutienės idėjomis apie moterišką Deivių kultūrą. Deives vaidino spektaklio režisierė, scenografė Saulė Degutytė, aktorės – Aura Garmutė, Kristina Baranauskaitė, kompozitorius, muzikos atlikėjas Gediminas Žilys ir kviestinė aktorė Lydmyla Zborovska iš Lvivo (Ukraina). Žiūrovai buvo panardinti į „sapną“ ir savo kūnais galėjo justi protėvių būties atgarsius ir harmoningas senovės vibracijas, kurias kūrė įtaigūs aktoriai, persikūnijantys nuostabiuose objektuose, šviesos blyksniai ir gyvai skambančios sutartinės.

Zarasiečiame gerai pažįstama Saulė Degutytė vaidina daugelyje savo režisuotų spektaklių, yra jų scenarijų, scenografijos autorė. „Stalo teatro“ spektakliuose dažniausiai personažais tampa įvairūs daiktai ir objektai, įtraukiami įvairių garso efektai, spektakliuose naudojami edukacijos, interaktyvumo elementai.

Aktorė Lydmyla Zborovska vaidina Lvivo (Ukraina) lėlių teatre, renka folklorą, moka daugybę, senųjų, ikikrikščioniškųjų dainų, sutartinių. Po spektaklio ji padainavo kelias liaudies dainas, pasidžiaugė aktyviu Lietuvos jaunimu ir palinkėjo nepamiršti savo kalbos. Slava Ukrainie – atsisveikino publika su aktore, kuri išvyksta atgal į tėvynę.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos Vitos Juškėnienės