Su kiekviena knyga – ūgteli karta!

Nuo 2021 m. pab. startavo labai graži iniciatyva – projektas „Knygų startas“, kurio metu Lietuvos naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis.

Lauknešėlį gauna visuose Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose. Jame rasite Indrės Zalieckienės knygelę „Kapt kapt kapt“, atitinkančią 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, Nacionalinės bibliotekos skaitymo specialistų parengtus patarimus tėvams, kaip skaityti su vaiku, spalvingus skirtukus bei skrajutę. Su šia skrajute kviečiame atvykti į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką ir atsiimti pirmąjį skaitytojo pažymėjimą nemokamai. Visos priemonės pateikiamos specialioje „Knygų starto“ kuprinėlėje, kurią ateityje vaikas galės panaudoti eidamas į biblioteką.

Kodėl ankstyvasis skaitymas toks svarbus?

Neurologiniu požiūriu pirmi treji vaiko gyvenimo metai yra ypač svarbūs jo raidai. Šiuo laikotarpiu smegenys ima pratintis prie kalbos. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad žmogus galėtų labiau atskleisti savo potencialą, nuo pirmų dienų jis turi augti kuo turtingesnėje kalbinėje aplinkoje. Skaitymas – vienas iš būdų šią aplinką kokybiškai praturtinti. Jis lavina vaiko gebėjimus aiškiai reikšti mintis, treniruoja mąstymą, atmintį ir vaizduotę, moko sutelkti dėmesį, skatina kūrybiškumą ir dar begalę kitų nepaprastai svarbių įgūdžių. Todėl ypač svarbu vaikus su knyga ir skaitymu supažindinti jau nuo pirmų gyvenimo dienų. 

Projekto globėja – Diana Nausėdienė.

Projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Skaitymo skatinimo programą koordinuoja ir jos įgyvendinimo stebėseną atlieka Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Projekto partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą