Sudie vasara, sveikas rudenėli

Vis trumpėjančios dienos, žvilgantys voratinklių karoliai, žiogų muzika, rytais kylantis rūkas pranašauja, kad jau baigėsi vasara ir atėjo ruduo. Vieniems, tai darbų užbaigimas, kitiems – atostogų pabaiga, mokiniams – naujų mokslo metų pradžia.

Turmanto bibliotekoje baigėsi vasaros skaitymo skatinimo programa „Vasaros skaitymai 2021“. Kiekvieną trečiadienį vaikai susirinkdavo į užsiėmimus. Jie skaitė, piešė, kūrė įvairius darbelius, žiūrėjo animacinius filmukus. Buvo skaitomos labai linksmos ir spalvingos knygos – Evelinos Daciūtės „Paslapčiausia paslaptis“, Raimondos Dobrovalskienės „Ei, vaikuti, duok rankelę, eikime į dailės šalį!“, „Kakės Makės enciklopedija“, „Juokų ir melų pasakos“. Buvo linksma ir smagu.
Nuo vasaros skaitymo programos pradžios Turmanto bibliotekoje veikė paroda, kurioje buvo eksponuojamos geriausios vaikiškos knygos. Labai smagu, kad dar yra vaikų besidominčių ne tik kompiuteriniais žaidimais, bet ir knygomis. Įsitikinta, kad su gera knyga galima praleisti laiką prasmingai, įdomiai ir linksmai.Vaikai dalyvavo ir skaitymo iššūkyje „Knyga – vasaros desertas“.
Bet yra ir liūdnų akimirkų – kaimas sensta, vaikų mažėja, darželis užsidarė, mokykloje liko tik pradinės klasės, kuriuose mokosi tik 8 vaikai. Paaugliai nenoriai dalyvauja bibliotekos veikloje. Gerai, kad mažiesiems vaikams smagu bibliotekoje.
Vasaros užsiėmimai bibliotekoje labai reikalingi, vaikai gali realizuoti savo fantazijas piešiniuose ir darbeliuose, gali patikėti savo sugebėjimais, svajonių išsipildymais, paskaityti naujų, įdomių knygų, o svarbiausia – susipažinti su naujais draugais ir pabendrauti su bendraamžiais. Bendraudami, kartu dirbdami, palaikydami vieni kitus mes visi kartu kuriame geresnį ir gražesnį pasaulį.

Turmanto padalinio vyresnioji bibliotekininkė Jelena Gurskaja
Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą