Susipažinkime: gruodžio mėnesio parodos ir nuotolinės veiklos

Prasidėjęs Advento laikotarpis kviečia visus susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą. Kartu su atskibančiomis Kalėdomis prasideda jau tradicinėmis tapusios Knygų Kalėdos, kurias inicijuoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tęsiasi Metų knygos rinkimai 2020. Gruodžio mėnesį literatūros parodomis pažymėsime rašytojos Vytautės Žilinskaitės 90-metį. Skaitytojų lauks nuotolinių Kalėdų renginiai bibliotekų Facebook paskyrose ir Youtube kanale.
Dalinkimės knygos šviesa.

Viešojoje bibliotekoje
Gruodžio 1–31 d. I ir II priestato aukštuose išskirtiniai objektai-instaliacijos iš „Teatro istorijų“.
Gruodžio 1–31 d. bibliotekos I a. galerijoje eksponuojama Patricijos Vytytės, dailininkės, scenografės, darbų paroda. Patricija Vytytė, kurios pseudonimas CUCO BLANCA, darbų paroda.
Gruodžio 1–31 d. eksponuojama Valerijaus Zolotuchino dekupažo technika dekoruotų darbų paroda.
Gruodžio 17 d. – 2021 m. sausio 20 d.. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje literatūros paroda „Ak, gesinkite rudenio grožį, jis dilgina širdį…“, skirta lietuvių prozininko Broniaus Radzevičiaus 80-osioms gimimo metinėms.
Gruodžio 17 d. – 2021 m. sausio 20 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriuje literatūros paroda „Gruodžio nakties tyloje“, skirta Šv. Kalėdoms.
Gruodžio 22 – 2021 m. sausio 20 d. Mediatekoje literatūros paroda „Ekrane nugyventas gyvenimas“, skirtas Tarptautinei kino dienai.
Visą gruodžio mėnesį Mokslo šakų literatūros skyriuje literatūros paroda „Pažinkime žydų istoriją“.

Kviečiame į nuotolines edukacijas per bibliotekos Facebook paskyrą:
Gruodžio 22 d 10:00 val. „Žaisliukas eglutei”
Gruodžio 28 d. 10:00 val. „Šventiniai sveikinimai”

Parodos ir nuotolinės veiklos padaliniuose
Gruodžio 1–19 d. Turmanto biblioteka organizuos gražiausio atviruko konkursą „Kalėdoms artėjant“.
Gruodžio 1–31 d. Antazavės bibliotekoje literatūros paroda „Paslaptingos Kūčios ir iškilmingos Kalėdos.
Gruodžio 1 d. Avilių bibliotekoje Knygų Kalėdų renginys „Virtualus AČIŪ dovanojusiems“. 2020 metais bibliotekai padovanotų knygų paroda.
Gruodžio 1, 10, 17 d. Baibių bibliotekoje nuotoliniu būdu organizuojamos karpinių dirbtuvėlės vaikams ,,Kalėdiniai žaisliukai“.
Gruodžio 1–31 d. Imbrado bibliotekoje literatūros paroda „Lietuvių kalbos brangakmenis“, skirta lietuvių kalbininko, kritiko, prof. Jono Jablonskio 160-osios gimimo metinėms paminėti.
Gruodžio 1–31 d. Ligoninės bibliotekoje literatūros paroda ,,Kalba yra didis, tautos statytas paminklas“. Lietuvių kalbininko, kritiko, publicisto, prof. Jono Jablonskio 160-osios gimimo metinėms paminėti.
Gruodžio 1–31 d. Ligoninės bibliotekoje ,,Angeliukų apsilankymas bibliotekoje“. Zarasų ligoninės darbuotojos Daivos Minkevičienės rankdarbių paroda.
Gruodžio 5–15 d. Degučių bibliotekoje literatūros paroda ,,Žilinskaitės kuriamo pasaulio įdomumas”, skirta rašytojos Vytautės Žilinskaitės 90-oms gimimo metinėms paminėti.
Gruodžio 5, 12 d. 12 val. Imbrado bibliotekoje „Advento darbeliai su Sigute Ach“, vartotojams bus išsiųstos nuorodos su kvietimu prisijungti prie www.youtube.com kanalo ir kurti darbelius kartu.
Gruodžio 8 d. nuo 12 val. Antalieptės bibliotekoje virtualus nuotraukų konkursas „Aš ir knyga“.
Gruodžio 8–22 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje teminė paroda „Mus aplankė angelai“.
Gruodžio 8 – sausio 6 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje karpinių paroda „Snaigių menas“.
Gruodžio 8–12 d. Salako bibliotekoje literatūros paroda „Skaityti, svajoti ir patirti nuotykius“, minint rašytojos Vytautės Žilinskaitės 90-ąsias gimimo metines.
Gruodžio 8–22 d. 16 val. Samanių bibliotekoje adventinių Kalėdinių dekoracijų paroda „Kalėdų dovana“.
Gruodžio 9 d. 12 val. Antalieptės bibliotekoje Bradfordo vaikų Dailės mokyklos paroda „Menas suartina“.
Gruodžio 10–20 d. Avilių bibliotekoje spaudinių paroda „Keliaukime į Tandadriką“, rašytojos Vytautės Žilinskaitės 90 gimimo jubiliejui paminėti.
Gruodžio 10–18 d. Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje spaudinių paroda „Kuriu protu ir širdimi“, skirta rašytojos Vytautės Žilinskaitės jubiliejui paminėti.
Gruodžio 11 d. 17 val. Baibių bibliotekoje nuotoliniai skaitymai ,,Skaitome Vytautę Žilinskaitę“, skirta lietuvių prozininkės, humoristės, vaikų literatūros rašytojos Vytautės Žilinskaitės 90-osioms gimimo metinėms paminėti.
Gruodžio 12–19 d. Sadūnų bibliotekoje literatūros paroda ,,Tik niekam nesakyk…“, skirta vaikų rašytojos Vytautės Žilinskaitės kūrybai pristatyti.
Gruodžio 12 d. Štadvilių bibliotekoje „Poetės Vytautės Žilinskaitės posmai manyje“. Virtualus poetės Vytautės Žilinskaitės kūrybos pristatymas Facebook Štadvilių bendruomenės paskyroje.
Gruodžio 12–31 d. Degučių bibliotekoje spaudinių paroda „Kalėdų džiaugsmai“.
Gruodžio 14–22 d. Sadūnų bibliotekoje literatūros paroda ,,Ragana ir lietus“, skirta rašytojos Jurgos Ivanauskaitės kūrybai.
Gruodžio 15–19 d. Salako bibliotekoje kalėdines pasakos kūrimas ir iliustravimas nuotoliniu būdu „Sniegą tyliai berdama seka pasaką žiema“.
Gruodžio 15–31 d. Turmanto bibliotekoje vaikų sukurtų atvirukų ir darbelių paroda „Atvažiuoja Kalėda“.
Gruodžio 15–30 d. Ligoninės bibliotekoje spaudinių paroda „Šildantis arbatos pudelis“, skirta tarptautinei arbatos dienai paminėti.
Gruodžio 18 d. 14 val. Antalieptės bibliotekoje kraštiečių dovanojamų knygų perdavimas „Dovanokime gerumą“, skirta Knygų Kalėdoms.
Gruodžio 19 – sausio 6 d. Suvieko bibliotekoje spaudinių paroda „Tylu, ramu, paslaptinga“.
Gruodžio 20–24 d. Šniukštų bibliotekoje spaudinių paroda „Šv. Kalėdų stebuklo belaukiant“.
Gruodžio 22 d. 11 val. Sadūnų bibliotekoje Vytauto V. Lansbergio pjesės ,,Kalėdų bobutė” pasakos klausymas mediatekoje nuotoliniu būdu.
Gruodžio 23–31 d. Baibių bibliotekoje spaudinių paroda „Šventų Kalėdų tradicijos ir papročiai“.